Klāt rudens, un koku krāsainās lapas pamazām krīt no zariem. Daba gatavojas ziemai, taču Līgatnē dzīvnieki ir gana žiperīgi un rosās ikdienas gaitās. Izpēti aizraujošās takas kopā ar “Ilustrēto Junioriem” un iepazīsti vietu, kur savvaļas pasaule iet roku rokā ar cilvēka rūpēm!

1-att-_foto_markovskis-8994

Sagaida lapsa

Līgatnes Dabas takās čum un mudž no interesantiem dzīvniekiem, taču pašu pirmo pārsteigumu mums sagādāja lapsa. Tā draudzīgi mūs sagaidīja jau iebraucot takās. Un nemaz nebijās ne no automašīnas, ne fotogrāfa lielā objektīva J Lapsa gan ir visai viltīga iemītniece un labprāt nemanot šiverē pa kaķu barības trauciņiem.

4-att-_foto_markovskis-9064

Lāči pastaigājas

Vislabāk pie Līgatnes Dabas taku lielākajiem iemītniekiem viesoties rīta pusē – ap 10.00. Tad lāči dodas apgaitā pa teritoriju, bet tu vari pavērot, ko viņi tajā dara. “Ilustrētā Junioriem” ciemošanās laikā abi lāču puikas cītīgi raka bedres, lai gatavotos ziemas miegam.

12-att-_p1620824

Sesku dāma Esmeralda

Sesku kundzītei aukstais laiks nepatīk, viņa labāk no tā paslēpjas savā mājiņā. Taču kādreiz Esmeralda bija mājas sesks – cilvēkam apnika un tas nabadzīti izlaida mežā. Viņš gan nezināja, ka nebrīvē turēts dzīvnieks savvaļā vairs neizdzīvos. Labi, ka sesku dāmu atrada tūristi un aizveda uz Līgatnes dabas takām.

18-att-_foto_markovskis-9117

Varens skats!

No 22 metrus augstā skatu tornīša paveras patiesi iespaidīgs skats! Lai gan tas vairākas reizes atjaunots, pamati saglabājušies jau 40 gadus – 4 stalti ozoli. Ideja par torni dzima taku veidotājam Gunāram Skribam, kad tas kādu dienu devās izjādē. Pie kalna viņš apstājies, uzrāpies kādā eglē un sapratis – šis skats ir jāparāda visiem.

TEKSTS: Līva Romane, FOTO: Matīss Markovskis

Visu rakstu lasi šeit: ligatnesdt ligatnesdt2 ligatnesdt3