Bumbiņu dzenāšana ar kiju ir visai jautra padarīšana – vari sacensties ar draugiem, piedalīties turnīros vai vienkārši uzlabot savas iemaņas. Taču patiesībā biljards ir kas vairāk. Tajā apvienojas fizikas likumi, plānošanas prasme un precizitāte.

Ko tu iedomājies, kad dzirdi vārdu “biljards”? Dažādu krāsu bumbiņas, garas kijas, zaļu galdu… Visticamāk, tas, ko tu sauc par biljardu, ir tikai viens no tā veidiem – pūls, kura noteikumi ir diezgan vienkārši, tāpēc parasti to izvēlas iesācēji. Taču izpausties var arī īsti meistari, jo regulāri tiek rīkoti turnīri un čempionāti. Pūls Latvijā ir visiecienītākais, tādēļ “Ilustrētā Junioriem” devās izpētīt tieši šo biljarda veidu.

Nomērķē un… sit!

Pūla spēles sākumā svītrainās un pilnās bumbiņas uz galda tiek izkārtotas trijstūrī, bet spēles uzsācējs jeb izsitiena veicējs no otra galda gala ar kiju raida balto bumbiņu to virzienā. Viņa uzdevums – pēc iespējas vairāk izkustināt bumbas, bet vēl labāk, ja kāda no tām jau ieripo galda kabatā. Ja tas noticis, izsitiena veicējs turpina spēli. Nu viņam jāizvēlas viena no bumbiņu grupām – pilni krāsotās vai svītrainās – un tās jāraida galda kabatās. Galvenais – novērtēt bumbu izvietojumu uz galda un izplānot, kā bumbas iesist, lai būtu pēc iespējas mazāk kļūdu, jo tad gājiens pāriet pretiniekam.

TEKSTS: Līva Romane, FOTO: Aleksejs Belokopitovs

Vairāk par pūlu lasi novembra “Ilustrētā Junioriem”. Abonē ekiosks.lv!

Vai vēlies kļūt ar biljarda profiņu? Jaunākajā numurā mācies meistara Andreja trikus!

Andrejs.JPG