Nenokavē – jau pēc pāris dienām pirmizrādi Latvijā piedzīvos ledus šovs “Aladins un Uguns Pavēlnieks”! Jautrais Džins, kas mājo lampā, izcili slidotāji un pat uguns šovs – garlaicīgi nebūs! “Ilustrētā Junioriem” devās ielūkoties aizkulisēs!

20161209_150320404_iosGari treniņi ir prasmīgu slidotāju labākais palīgs. Arī  Aladina šova Krievijas slidotāju trupa to zina,
un ilgas stundas pavada uz ledus. Pirms izrādes sākuma slidotāji ietrenējas un iesildās – jāizmēģina itin visi augstie lēcieni, galvu reibinošie pagriezieni un kaskadieru cienīgie triki.

 

Ledus šovs iestudēts dažādās valodās, piemēram, latviešu, igauņu un krievu. Pie tulkošanas strādā vairāki cilvēki, lai negadītos kāda smieklīga vārdu spēle 🙂

Noskaties mazu fragmentu no treniņa:

 

20161209_151317607_iosIepazīsties – Aladins un viņa daiļā Princese!
Abi ir prasmīgi slidotāji un savulaik piedalījušies arī daiļslidošanas sacensībās. Abi gan atzīst, ka piedalīties šovā ir daudz grūtāk, jo sacensībām vien jāsaņemas četras minūtes garam priekšnesumam, taču ledus šovā skatītāji jāizklaidē teju divas stundas. Aladina lomas atveidotājs atzīst, ka šī pavisam noteikti ir viņa sapņu loma, un visa šova laikā viņam gadījies pakrist tikai vienu reizi. Abi varoņi kopā slido jau trīs gadus un lieliski pazīst viens otru – pat pabeidz viens otra teikumus.

Nākošgad šovs būs vērojams arī Vācijā.

ppp9p8a1480Izrādes kroņa numurs pavisam noteikti ir ceļošana ar maģisko paklāju, kas patiesi – lido! Darbiņu pie tā paveikusi profesionālu tehniķu komanda. Viņi ar savām prasmēm palīdzējuši gan Olimpiskajās spēlēs, gan pat slavenās Beyonce koncertā. Paši tehniķi gan apgalvo, ka visu darot Džins 🙂

 

20161209_152406593_ios
Tērpu māksliniece rāda krāšņo Sultana tērpu.

Šovā varēsi vērot aptuveni 200 dažādu krāšņu tērpu. Katrs no tiem ir atšķirīgs un ir 100% roku darbs. Tērpu māksliniekiem jābūt radošiem, lai tērpi būtu skaisti, taču jādomā arī par to, lai slidotājiem tajos būtu viegli kustēties. Smagākais sver vien 3 kilogramus.

Īpaši rūpīgi bija jāstrādā pie uguns mākslinieku tērpiem. Tiem bija jābūt ne tikai skaistiem un pamanāmiem, bet arī apstrādātiem ar speciālu šķīdumu, kas neveiksmes gadījumā neļauj drēbēm aizdegties. Neveiksmju gan izrādē nebija 🙂

 

Lai viss izdotos, svarīga ir arī telpa, piemēram, tās augstums. Ja tas nav pietiekams, var rasties kāda ķibele ar lidojošo paklāju.

20161209_183201205_ios

Uguns šovs ir viens no spilgtākajiem izrādes mirkļiem. Tajā uz ledus prasmīgu kaskadieru grupa rāda trikus ar liesmojošiem Poi un citiem palīgiem. Daži no ekstrēmajiem darboņiem pat to apvienojuši ar slidošanu!

 

 

Ielūkojies šovā un tā aizkulisēs!