Vai tev patīk traukties ar ragaviņām lejup pa kalnu? Taču kā būtu, ja tas būtu jādara ar galvu pa priekšu, turklāt – uz ledus? Izklausās bailīgi! Taču skeletonistiem tā ir ikdiena. Uzzini vairāk par interesanto sporta veidu!

6-att-_foto_markovskis-7841Uzmanību, gatavību un… aiziet! Skeletonistam tiek dots starts un viņš naski atsperas pret ledu, lai uzņemtu ātrumu. Ašais sprinta skrējiens jāveic noliektā pozā, turklāt iestumjot 30- 40 kilogramus smago skeletonu. Tad zibenīgi jāgulstas tam virsū un bezbailīgi jādodas lejup pa trasi ar galvu pa priekšu. Izmantojot visu ķermeni, skeletona kamaniņas jāvada pa līkumoto trasi tā, lai netiktu zaudēts laiks. Jā… skeletona nobrauciens prasa daudz spēka un iemaņu!

4-att-_foto_markovskis-7885Skeletona priekštecis
Par skeletona dzimteni uzskata Sanktmoricu Šveicē. Tā aizsākumi meklējami jau 19. gadsimta 70. gados, kad radās populārs stūrējamu kamaniņu sporta atzars “Cresta run”. Arī tajā sportisti brauca lejup pa ledu ar galvu pa priekšu, taču – tikai tam paredzētā trasē. Mūsdienu skeletonisti lejup traucas pa tām pašām pasaules ledus trasēm, kur to dara kamaniņbraucēji un bobslejisti.

Skeletonista- vīrieša svars nedrīkst pārsniegt 115 kg, bet sievietes – 92 kg

3-att-_foto_markovskis-7819Trenējas arī vasarā
Ziema ir tikai daļa no laika, ko skeletonisti pavada cītīgos treniņos. Arī citos mēnešos ir jāveic pamatīgs darbs – regulāri jādarbojas sporta zālē, jātrenē spēks un izturība. Skeletonisti atpūsties var tikai aprīlī un maijā, jo jūnijā jau sākas treniņi jaunajai sezonai. Ziemas sezonā, kad trasi klāj ledus, gandrīz katru dienu ir treniņi uz tās. Sākumā sportisti iesildās, bet pēc tam veic divus vai trīs nobraucienus. Tie tiek ierakstīti un pēc tam kopā ar treneri analizēti, lai uzlabotu sniegumu.

Ieinteresēja skeletons? Vairāk par interesanto sporta veidu lasi februāra “Ilustrētā Junioriem”! Abonē te!

TEKSTS: LĪVA ROMANE
FOTO: MATĪSS MARKOVSKIS