Vasara ir īstais laiks jauniem piedzīvojumiem, draugiem un neaizmirstamiem iespaidiem! Bet ne tikai! Tas ir vislabākais laiks, kad doties atklāt jaunas vietas, ķert vasaras sajūtu pirkstu galos un uzzināt dabas rūpīgi glabātos noslēpumus.

Vai esi gatavs šīs vasaras piedzīvojumiem, atklājot dabas rūpīgi glabātos meža noslēpumus kopā ar žurnālu “Ilustrētā Junioriem”? Pievienojies! Kopā būs aizraujošāk!

Nometnes programmas saturs:
Mežs glabā noslēpumus. Jāstāv klusu un uzmanīgi jāklausās – tos var sadzirdēt. Kur paver skatu – tie parādās. Un uzreiz pazūd! Tik jāspēj ieraudzīt! Pieskaries kokiem, koku lapām un sūnām – mežs stāsta tādas lietas!!

Savu ceļojumu, lai atklātu meža noslēpumus mēs sāksim vienā no skaistākajām Latvijas vietām – Kurzemē, kur Talsu novadā atrodas atpūtas parks “Laumas”. 

Kas dzīvo un aug mežā? Ar ko bagāti mūsu Latvijas meži? Kādēļ mežs jāsaudzē un kādēļ mežus sauc par Latvijas zaļo zeltu? Kā rūpēties, lai tie nezaudētu savu vērtību? Kādas sajūtas raisa atrašanās mežā un ar ko tas izskaidrojams? Ko drīkst darīt un no kā jāuzmanās? Šogad dosimies dziļāk mežā, lai gūtu zināšanas, meklētu atbildes un paraudzītos uz šo noslēpumaino, dzīvības un dabas daudzveidības bagāto pasauli citām acīm! 

Pirmajā nometnes dienā iepazīsimies ar jauniem draugiem, kam arī interesē dabas rūpīgi glabātie meža noslēpumi, atraktīvajiem un zinošajiem nometnes pedagogiem, sapratīsim, ko un cik daudz mēs zinām par Latvijas mežiem, par ko esam droši un no kā jāuzmanās.

Nometnes laikā mēs daudz uzzināsim gan par meža bioloģisko daudzveidību un dabas resursiem, gan par to, ko drīkst darīt mežā un pat jādara, gan to, cik svarīgi ir rūpēties, lai aizsargātu mežu un saglabātu tā vērtību arī pēc daudziem gadiem.

Katra nometnes diena būs piepildīta ar fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā, radošām nodarbēm grupās un individuāli, zināšanu apguvi teorijā un praksē, bet pats galvenais – priecāsimies par kopābūšanu aizraujošās rotaļās un spēlēs.

Noslēpumu atklāšana noteikti būs daudz aizraujošāka, ja kopā ar mums būsi gatavs:

  • Uzzināt jaunas un pārsteidzošas lietas par mežu un visu, kas ar to saistās,
  • Doties dabas izpētes pārgājienā – pētīsim meža bioloģisko daudzveidību,
  • Pētīt kukaiņu un sīko meža dzīvnieku dzīvi tuvplānā,
  • Doties nakts trasītē lai pierādītu gan sev, gan citiem savu izturību un atjautību,
  • Gatavot maskēšanās tērpus, lai kļūtu neredzams dabā,
  • Apgūt noderīgas prasmes ilgākiem pārgājieniem mežā,
  • Apgūt orientēšanās prasmes un apliecināt sevi izturības pārbaudēs,
  • Iemācīties darināt noderīgas lietas no koka un citiem mežā atrodamajiem dabas resursiem,
  • Iemācīties, ko drīkst un kas jādara, lai saudzētu mežu, dabu un tajā mītošās radības.

Esi gatavs atklāt jaunas un pārsteidzošas lietas par dzīvo dabu visapkārt, pavadi laiku ar draugiem un izbaudi aizraujošu vasaru kopā ar žurnālu “Ilustrētā Junioriem”.

Nometņu laiki:

03.07. – 09.07.2022. // atpūtas vieta “Upītes” (Upītes, Katvaru pag, Limbažu nov., LV-4060) 

31.07. – 06.08.2022. // atpūtas parks “Laumas” (Laumas, Īves pag., Talsu nov., LV-3261)

Dalības maksa: 420,00 EUR

Ar Juniora Drauga karti: 357,00 EUR

Ja uz nometni no ģimenes dodas divi vai vairāk bērni, otrajam un katram nākamajam bērnam piemērojam atlaidi: 

Dalības maksa: 380,00 EUR
Ar Juniora Drauga karti: 340,00 EUR

Vecums: 7-14 gadi

!!! Nometnes tiks organizētas ņemot vērā tā brīža epidemioloģisko situāciju valstī un ievērojot noteiktos Covid – 19 epidemioloģiskos drošības pasākumus.

*Vietu skaits ierobežots. 

Paldies par pieteikumu! Tuvākajā laikā sazināsimies ar Jums, lai noformētu dalību “Ilustrētā Junioriem” nomentē.

NOMETNI ATBALSTA