Kurš gan nezina sporta veidu, kurā sportisti burtiski lido pāri šķēršļiem Un, izrādās, tas ir daudz interesantāks, nekā sākotnēji varētu šķist.

Iedomājies, ka atrodies vieglatlētikas sacensībās un vēro, kā sportisti ieņem vietas uz sarkanā stadiona celiņa. Tiesnesis liek tiem sagatavoties un raugās, lai neviens nepārkāptu un ar roku pirkstiem nepieskartos starta līnijai, pirms nav dots starta signāls. Trīs, divi, viens… Atskan starta šāviens, un sportisti nekavējoties metas skriet pa norādīto celiņu pretim finiša līnijai. Uz katra skrejceļa ir novietotas desmit barjeras, kurām veiksmīgi jātiek pāri un jāapsteidz citi sacensību dalībnieki. Jā, tu uzminēji – tā ir barjerskriešana.

Vīriešiem 110 metru distancē barjeras augstums sasniedz 106 cm, bet 400 metru distancē – 91 cm.

Sporta karalienes disciplīna
Vieglatlētika tiek dēvēta par sporta karalieni, un barjerskriešana ir viena no tās disciplīnām. Vēstures avoti vēsta, ka pirmās barjerskriešanas sacensības notika 19. gadsimta sākumā. Tolaik sportistiem vienā distancē vajadzēja pārvarēt no koka izgatavotas barjeras, kas izskata ziņā tikai nedaudz atšķīrās no mūsdienu barjerām. Drīz vien – jau 1896. gadā – barjerskriešana vīriešiem 110 metru distancē tika iekļauta starp olimpiskajiem sporta veidiem. Mūsdienu olimpiskajās spēlēs notiek sacensības visos barjerskriešanas distanču veidos.

Vēlies par aizraujošo sporta veidu uzzināt vairāk? Lasi un pēti bildes jūlija “Ilustrētā Junioriem”! Abonē te! 

Teksts: Anna Bērziņa