Parūpējies par elektronisku zvēriņu, mētā auklā iesietu atsvaru vai veido leļļu impēriju… Ik pa laikam pasauli pārņem kādas rotaļlietas bums. Šogad topā ir fidžetspineris, bet noskaidro, kas savulaik bija teju katra juniora vēlmju sarakstā.

2.att._WIKImqdefault

Rubika kubs
Topā 80. gados
Šo rotaļlietu pirms 43 gadiem izgudroja ungārs Erno Rubiks. Viņš pat nenojauta, ka grozāmā rotaļlieta kļūs tik populāra un ka 35 gados pārdos 350 miljonus kubu. Klasiskais Rubika kubs sastāv no sešu dažādu krāsu skaldnēm, katra no tām izvietota 9 kvadrātos. Spēlētāja uzdevums ir krāsas haotiski sagrozīt un pēc tam pēc iespējas ātrāk salikt atpakaļ. Tas nebūt nav vienkārši – internetā un speciālās grāmatās atrodamas formulas, kā to izdarīt.

11.att._WIKI_Tamagotchi_0124_ubt

Tamagoči
Topā 90. gados
1996. gada novembrī japāņi izgudroja interesantu mājdzīvnieku tamagoči – tādu, kas “dzīvoja” mazā ierīcē. Jau pēc pusgada ar to iepazīstināja arī pārējo pasauli. Tamagočī bija virtuāls zvēriņš, kuru varēja pabarot, padzirdīt, nomazgāt, izguldīt vai uzjautrināt ar podziņu palīdzību. Taču, ja par virtuālo radību nerūpējās, tā varēja arī nomirt. Tamagoči bija daudz dažādu veidu. Dažās ierīcēs bija tikai viens virtuālais zvēriņš, citās – neskaitāmi daudz.

16.att._FLICKR16661730815_273321458b_n

Fērbijs
Topā 90. gadu beigās
Bērnība 90. gadu beigās nebija iedomājama bez iemīļotā Fērbija – rotaļlietas, kas spēj runāt, gulēt, ēst, sekot dažādām komandām un pat uzspēlēt spēles ar savu saimnieku. To 1998. gadā laida klajā “Tiger Electronics”. Fērbijam bija sava valoda, un pirkumam komplektā nāca vārdnīca, lai bērni varētu saprast, kad mīlulis ir izsalcis, kad grib pagulēt vai kad prāts nesas uz nebēdnībām. Jaunākie Fērbiji pat spēja pēc balss atpazīt savu saimnieku.

Par šīm un citām superrotaļlietām (arī grozāmgrābsli!) vairāk uzzini augusta “Ilustrētā Junioriem”. Abonē te!

Teksts: Līva Romane