Pilsētā vieni tur suņus un kaķus, otri – putnus, kāmjus un trusīšus, bet ir cilvēki, kas pilsētā uz jumtiem tur bites. Turklāt tās par rūpīgo kopšanu atalgo ar saldu medu.

Jaunā mode, ko dēvē par urbāno biškopību, tagad ir plaši izplatīta, un pilsētu biškopji rosās vai visās pasaules pilsētās. Bites uz jumta šovasar sākušas zumēt arī Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā, kur tās aprūpē vides izglītības skolotājs kopā ar skolēniem.

Bites ļoti noderīgas

Bišu turēšana pilsētās strauji sākusies kopš 2012. gada. Tagad gandrīz visās lielākajās pasaules pilsētās ir bišu stropi. Izrādās, bites ir ļoti svarīgas, jo bez apputeksnēšanas parku, apstādījumu un piemājas dārziņu augi iznīktu. Un vispār, ja bišu vairs nebūtu, tad 7–15 gados pasaule aizietu bojā.

Tīrs medus

Kas gan aizrauj pilsētu biškopjus? Tā pamatā ir mīlestība uz darbīgo kukaini un, protams, cerība iegūt ļoti labu medu. Mūsdienās laukus mēslo ar pesticīdiem un tie nonāk arī pārtikā, tajā skaitā medū. Pilsēta ir pateicīga vieta, jo šeit augus nemēslo un tādas atliekvielas medū nevar parādīties.

Kā Tev šķiet – kur bites mājo Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā?
Šķir augusta “Ilustrētā Junioriem” lapas un uzzini! Abonē te!

Teksts: Gunta Apse
Foto: Aleksejs Belokopitovs