Jā, jā, tu nepārklausījies – tenisā tiešām bumbiņu griež, nevis vienkārši atsit! Sportiņam ir gadu simtiem sena vēsture, un sākumā tā noteikumi var šķist visai piņķerīga. Taču dinamiskā spēle ir interesanta un – pavisam noteikti – ne no vieglajām!

Bumbiņa neiedomājamā ātrumā triecas pāri tīklam, atsitas pret zemi, tad to zibenīgi uztver rakete, un nu tā virpuļojot dodas jau uz pretējo laukuma pusi. Tenisa spēle vienmēr ir spraiga, un sportistiem jābūt gana izturīgiem. Tāda ir arī mūsu pašu 20 gadu vecā Aļona Ostapenko, kas pēdējo mēnešu laikā kļuvusi par īstu zvaigzni gan Latvijā, gan pasaulē. Jūnijā viņa prestižajā Francijas atklātajā čempionātā izcīnīja uzvaru, bet slavenajā Vimbldonas čempionātā tika līdz ceturtdaļfinālam.

Teniss olimpisko spēļu programmā bija kopš pirmsākumiem, bet no 1924. līdz 1988. gadam sporta veidu no tās izņēma.

Uzreiz – rokā rakete

Tāpat kā lielākā daļa tenisa spēlētāju, arī Aļona tenisa raketi paņēma rokās jau agrā bērnībā, bet pirmajos lielajos turnīros piedalījās 14 gadu vecumā. Mūsdienās ar sporta veidu var sākt nodarboties jau no 4 gadu vecuma, tomēr vislabāk tas veiksies 5–6 gadus sasniegušajiem, kuriem jau labi attīstījusies kontrole pār savu ķermeni.
Atnākot uz pirmo treniņu, uzreiz rokā būs jāņem rakete. Tā gan ir vieglāka un ar īsāku kātu nekā pieaugušajiem. Treneris parādīs, kā to pareizi turēt un kā kustināt, lai veiksmīgi raidītu bumbiņu pāri tīklam. Lai kļūtu par labu tenisistu, sitieni jāatkārto tūkstošiem un pat miljoniem reižu. Tad spēlētāja ķermenis tos apgūst un liek lietā teju automātiski. Tāpēc ļoti svarīgi ir regulāri treniņi – gan trenera pavadībā, gan ar draugiem, treniņu biedriem vai pat vienatnē. Katram trenerim ir sava pieeja un redzējums – no tā atkarīgs, kā tieši noritēs turpmākie treniņi.

Tenisa punktu skaitīšana šķiet piņķerīga? Uzzini, kā to izprast augusta “Ilustrētā Junioriem” lappusēs! Abonē te!

Teksts: Līva Romane
Foto: Aleksejs Belokopitovs