Tu dzīvo laikmetā, kurā viss ātri mainās. Tavi vecāki vēl nemaz nezināja, ka rakstāmmašīnu vietā būs datori, visi sazināsies internetā, bet ziņas lasīs viedtālrunī. Tāpēc tiek domāts, kā tevi izglītot par tādu cilvēku, kuru gaida šodien vēl nezināmi tehnoloģiju brīnumi un iespējas.

Ir skaidrs, ka līdzās zināšanām tev būs vajadzīgas dažādas iemaņas un personīgās īpašības, lai tu nākotnē būtu veiksmīgs cilvēks. Par to tiek domāts projektā “Skola2030”, solot vērienīgas pārmaiņas Latvijas skolās, kas pakāpeniski tiks ieviestas 7 gadu laikā.

Priekšmeti sasaistīti kopā

Līdz šim bijis tā, ka no rīta tev pirmā stunda ir matemātika, pēc tam tu steidzies uz angļu valodu vai literatūru, bet pēc tam gaidāms sports un ķīmija. Un katrā priekšmetā tev māca kaut ko citu. Projekta autori ierosina visus priekšmetus salāgot, lai nevajadzētu tik ļoti pārslēgties no viena temata uz otru. Nu, piemēram, visu dienu vai pat nedēļu varētu būt matemātiskai problēmai veltīta tematika. Šajā nedēļā tev būs vairāki priekšmeti, tomēr tie visi būs sasaistīti kopā. Dažādu priekšmetu skolotāji savstarpēji sadarbosies, izņems ārā tēmas, kas pārklājas, un salāgos tās. Ideālais variants, kādu iecerējuši projekta autori, ka pat veselu mēnesi ir viena tēma, ko apskata dažādi mācību priekšmeti.

Jebkurai mācību priekšmetu stundai būs mērķis, ko skolotājs gribētu tajā sasniegt kopā ar skolēniem. Beigās visi pārrunās, ko viņi ir ieguvuši no šīs stundas un ko varētu darīt nākamajā. Būs skolas, kurās zvans nemaz neskanēs – nebūs ātri jāsavāc piederumi, lai skrietu uz nākamo stundu, bet varēsi mierīgi pabeigt iesākto.

Pašu radīta enerģija

Matemātikas stundās parasti iemācies kādu jaunu vielu, formulas un pēc tam ķeries pie uzdevumu risināšanas. Pēc “Skola2030” ieceres, formulas un eksperimenti būs sasaitē ar reālo dzīvi – tu mācīsies noskaidroto stundās arī izmantot. Piemēram, ar klasesbiedriem būsiet iecerējuši aprēķināt, kā samazināt elektrības patēriņu jūsu rajonā. Bet vispirms dabaszinībās mācīsieties par enerģiju un mēģināsiet paši to radīt.

Vēlies lasīt pilnu rakstu? Lasi septembra “Ilustrētā Junioriem”! Meklē to preses tirdzniecības vietās vai abonē te!

TEKSTS: GUNTA APSE
FOTO: ADOBSTOCK.COM, PUBLICITĀTES