Augsti kalni, kuru virsotnes vienmēr tērpušās sniegā, vareni šļūdoņi, kas izskatās kā milzu upes, zaļi ezeri, kuros ūdens ir tik caurspīdīgs kā stikls, – to visu un vēl daudz kā cita var apskatīt valstī, ko sauc par Šveici.


Jau pārbraucot Šveices robežu no Austrijas puses, var ieraudzīt robainas kalnu milžu muguras. Tas ir Alpšteina kalnu masīvs ar 2502 metru augsto smaili Sentisu. Kalnu masīvs ne vien aizrauj elpu ar savu varenumu, bet ar interesanto faktu, ka no tā varot redzēt Šveici, Vāciju, Austriju, Lihtenšteinu, Franciju un Itāliju uzreiz vienā reizē.

Lāču pilsēta Berne

Šveice ir slavena ar baņķieru pilsētu Cīrihi, tomēr mani vairāk interesē tās galvaspilsēta Berne ar vecpilsētu, kas iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Tā izvietojusies uz šauras zemes strēles, ko apvij straujā Āres upe. Šāgada karstajā vasarā vairāki drosminieki saliek drēbes maisos, metas iekšā platajā upē un peld pa straumi. Skats ir pabaiss, bet neviens no apkārtējiem neuztraucas un glābējus nesauc. Izrādās, tas nav nekas īpašs – tā izpeldēties ir gandrīz vai berniešu tradīcija un daudzi iedzīvotāji vismaz reizi dzīvē izmēģinājuši straujo peldējumu.

Sarkaniem dakstiņiem klātie Bernes namu jumti vilina apskatīt vecpilsētu tuvāk. Te ir pulksteņtornis “Zytglogge” ar gandrīz 500 gadu veco astronomisko pulksteni, kas rāda ne vien laiku, bet arī Saules un Mēness stāvokli un to, kāda horoskopa zīme valda šajā mēnesī. Pulkstenī iemontētas figūras, kas sāk kustēties dažas minūtes pirms tas sit pilnu stundu. Gerboņu karogiem izkarinātā Katedrāles iela savukārt lepojas ar iespaidīgo katedrāli, bet pie parlamenta ēkas var apskatīt pilsētu no augšas un pilsētas laukumā izskraidīties starp viltīgām strūklakām, kas negaidīti izmērcē līdz ādai.

 

Vēlies lasīt pilnu rakstu? Lasi septembra “Ilustrētā Junioriem”! Meklē to preses tirdzniecības vietās vai abonē te!

TEKSTS: GUNTA APSE
FOTO: GUNTA APSE, ADOBESTOCK.COM