Vai esi kādreiz aizdomājies, kas slēpjas aiz klauna sarkanā deguna un mazliet spocīgā izskata? Kā viņš ir iemācījies būt tik smieklīgs un izpildīt dažādus trikus? Lasi un atklāj klaunu noslēpumus!

Klaunu galvenais uzdevums ir izklaidēt publiku, sagādāt skatītājiem prieku, pozitīvas emocijas un likt tiem pasmieties. Lai to panāktu, klauni pārsvarā izmanto dažādus trikus, jokus un savu humora izjūtu.

Jau senatnē

Cik zināms, klauni kā publikas izklaidētāji darbojās jau Senajā Grieķijā un Ēģiptē. Dažādās dzīves situācijās un pasākumos tie spēja padarīt gaisotni brīvāku. Svinīgas ceremonijas klauni spēj pārvērst atraktīvos pasākumos, liekot visiem pasmaidīt. Taču cirkā klauni ienāca pirms vairāk nekā 200 gadiem. To uzdevums bija uzjautrinošā veidā izklaidēt publiku starp citiem priekšnesumiem, piemēram, zirgu un akrobātu uznācieniem vai eksotisku dzīvnieku izpildītiem trikiem. Klauni darīja muļķīgas, smieklīgas un dažkārt pat bīstamas lietas.

Vai zināji, ka aktierim Robertam Patisonam ir ļoti bail no klauniem?

Taču mūsdienās klauni vairs neaizpilda tikai pauzes. Viņi paši rada priekšnesumus, īstus šovus un izdzīvo dažādus stāstus uz skatuves. Izrādes mēdz būt pat stundu garas vai vairāk.

Vēlies lasīt pilnu rakstu? Lasi februāra “Ilustrētā Junioriem”! Meklē to preses tirdzniecības vietās vai abonē te!

TEKSTS: AGNESE DZENE