Pagājušajā nedēļā jau publicējām rakstu par vlogeriem, tāpēc šonedēļ tavai uzmanībai ekspress intervija ar vlogeri Amandu Doroteju jeb Dorothea. Viņas Youtube kanālam seko vairāk nekā 21 tūkstotis cilvēku. Lasi un iepazīsti viņu tuvāk!

IJ: Cik tev gadu?

A: 21.

IJ: Ar ko šobrīd nodarbojies?

A: Rīgas Tehniskajā Universitātē studēju finanšu inženieriju, pasniedzu privātstundas un filmēju video.

IJ: Cik sen jau veido savu vlogu?

A: Nu jau četrus ar pusi gadus.

IJ: Kā izdomāji sākt ar to nodarboties?

A: Bija tāds portāls Ask.fm, kur sāku atbildēt uz jautājumiem video formātā. Cilvēkiem iepatikās, man sekoja kādi 6000, kas tam laikam bija ļoti daudz. Vienu vakaru zvanīja skolasbiedrs ar piedāvājumu veidot video labākā kvalitātē plašākai auditorijai. Es piekritu un tā tas viss sākās.

IJ: Kā iedvesmojies jauniem vlogiem? Kā rodas jaunas idejas?

A: Bieži vien jauni video rodas no ikdienas iespaidiem. Esmu cilvēks, kuram galvā visu laiku notiek diskusijas, tur arī rodas jaunas video idejas. Citreiz skatos ārzemnieku video un tur redzēto domāju, kā varētu interpretēt savā kanālā. Filmēju to, kas man šķiet tajā brīdī interesants.

IJ: Cik bieži filmējies?

A: Es cenšos likt savus video katru svētdienu plkst. 18.00, līdz ar to sanāk filmēt reizi nedēļā, dažreiz vairāk. Piemēram, decembrī man sanāca filmēt video pat divas un trīs reizes nedēļā. Tā nu safilmētais materiāls sakrājās un šobrīd varu nefilmēt, bet samontēt to, kas jau ir un likt savā kanālā.

IJ: Vai kāds tev palīdz video tapšanā? 

A:Kādreiz mēs bijām divi – es un Gundars. Tad es pabeidzu vidusskolu, pārvācos uz Rīgu un tam vairāk nebija laika. Pagājušā gada pavasarī man radās vēlme atsākt darboties. Esmu tik priecīga par to, ka atsāku, jo tas ir veids, kā es varu izpaust savas idejas. Turklāt tagad man mani video patīk daudz labāk nekā kādreizējie.

IJ: Vai pati arī montē savus video?

Kādreiz montēja un filmēja Gundars, bet nu es esmu nopirkusi kameru, iemācījusies montēt un visu daru pati. Arī tas ir brīnišķīgs process – iemācīties savas domas pārvērst realitātē. Kādreiz mēs uzfilmējām video, bet Gundars manas mīļākās daļas tieši izņēma ārā. Tagad, kad montēju pati, manos video ir viss, ko vēlos.

IJ: Kādas programmas izmanto, lai izveidotu tādu video, kāds tas ir redzams skatītājiem?

Es pati izmantoju Adobe Premiere Pro CC. Agrāk izmantoju bezmaksas programmu Lightworks. Abās ir daudz iespēju, bet, protams, Premiere ir pavisam cits līmenis.

IJ: Vai ieteiktu citiem izmēģināt spēkus vlogošanā?

A: Noteikti. Bet nevajag jau nemaz kaut kur publicēt. Var savam priekam uztaisīt tādu video, kurš pašam patīk. Ja veidosi video tikai tāpēc, lai iegūtu sev sekotājus, visticamāk, tev tas neizdosies. Bet, ja tev būs skaidrs redzējums un to spēsi pārvērst realitātē, tad tā jau būs māksla, kuru citi spēs novērtēt.

IJ: Kas ir pats grūtākais video veidošanā?

A: Laikam jau izveidot tādu video, kādu esi iedomājies, iztēlojies. Tu nosēdies kameras priekšā un pēkšņi viss pašsaprotamais pazūd un sāc uzvesties citādāk. Un tad, kad montē, tad nesaproti, kas tev tur ir noticis – kāpēc tik lēni runā, kāpēc stosties vai taisi mākslīgus smieklus. Būt dabiskai un no tā izveidot ko skatītājiem interesantu ir grūti.

IJ: Tavs novēlējums “Ilustrētā Junioriem” lasītājiem!

A: Neļauj sociālajiem tīkliem un internetam sevi apmānīt. Tu esi unikāls un tev viss izdosies. Cilvēkam neveiksmes sākas tajā brīdī, kad viņš nepareizi uz tām skatās. Savās neveiksmēs ieraugi iespējas. Protams, būs grūtības un kļūdas, arī man tādu ir un būs tūkstošiem, bet ej ar pārliecību tam visam cauri. Domā, ka viss sanāks, viss būs kārtībā, tad tā arī notiks. Tici sev un tu gāzīsi kalnus!

To, cik Amanda ir talantīga, pierāda šis video, kur meitene dzied pašas sacerētu dziesmu

Teksts: Agnese Dzene