Iepazīsti bildēs dažus no senākajiem pasaules iemītniekiem – dinozauriem!

Alozaurs bija gaļēdājs un dzīvoja daļēji sausos līdzenumos un mežos. Viņiem bija ļoti attīstīta oža – tā viņi spēja atrast savu medījumu.
Ankilozaurs bija augēdājs, taču rungai līdzīgā aste bija lielisks aizsardzības rīks. Viņš bija staigājošs tanks un bruņām uz muguras nespēja izkosties cauri pat karaliskais tiranozaurs.
Liopleirodons bija ūdeņos dzīvojošs gaļēdājs. Tikai daļēji uzskatāms par dinozauru. Svēra tik pat, cik 13 delfīni – 2,5 tonnas.
Pteranodons arī īsti navv dinozaurs, bet gan milzīgs lidojošs rāpulis, kas dzīvojis vienā laikā ar tiem. Viņš mēdza lidot pāri ūdenstilpnēm un no tām ar garo knābi izzvejot medījumu.
Karaliskais tiranozaurs ir vispopulārākais dinozaurs un ne velti. Viņam bija visnāvējošākais kodiens no visiem dinozauriem – pat līdz 15 reizēm spēcīgāks, nekā lauvām.
Spinozaurs dzīvē bija daudz košākās krāsās. Viņš mitinājās mežos, pārtika no gaļas un bija garāks par karalisko tiranozauru. Milzīgā spura uz muguras palīdzēja regulēt temperatūru.
Stegozaurs pārtika no augiem, taču bija aizsargāšanās meistars – viņam bija 60-90 cm gari asi kaula izaugumi – kustīgas plātnes uz muguras, lai nobiedētu uzbrucēju.
Triceratops bija apveltīts ar diviem spēcīgiem ragiem un kaula vairogu ap galvu. Lielākie šo dzīvnieku atrastie galvaskausi pārsniedz pat 2 metru garumu.
Velociraptors bija pavisam neliels – tītara augumā. Viņi bija gaļēdāji, kuriem medījuma uzveikšanai talkā nāca sirpjveida nagi.

Foto: gettyimages.com, wikipedia.org, Līva Romane