Hei! Vai tu jau redzēji jaunāko Lotes filmiņu? Mēs bijām uz „Lotes un pazudušo pūķu” pirmizrādi! Tur iepazinām Lotes draugus, tāpēc gribējām ar tiem iepazīstināt arī tevi!

“Lote un pazudušie pūķi”

Izrādās, aizvadītājās brīvdienās šī bijusi skatītāju iecienītākā animācijas filmiņa. „Lote un pazudušie pūķi” ir jau trešā filma ar draisko suņu meiteni galvenajā lomā. Šajā reizē ir kāds īpašs notikums – Lotei piedzimusi māsiņa, kura gatava doties līdzi piedzīvojumos. Jau savā pirmajā dzīves dienā māsiņas uzsāk aizraujošo ceļojumu – pazudušo pūķu meklēšanu. Tīras sagadīšanās dēļ Izgudrotāju ciemā ierodas arī divi zinātnieki. Viņu kvēlākais sapnis ir atrast ugunsdvesmas pūķus un ierakstīt to dziesmas. Tā nu pūķu meklēšana izvēršas par visa ciema piedzīvojumu. Tajā iesaistās arī zaķis Adalberts, kurš ir pārliecināts, ka šī ir viņa iespēja beidzot kļūt slavenam.

Šajā filmiņā ir ne tikai aizraujoši piedzīvojumi, bet arī lipīgas un atmiņā paliekošas dziesmiņas. To tapšanā piedalījies Renārs Kaupers. Noklausies Lapsu dziesmu:

Tāpat kā iepriekšējās Lotes filmās, arī šajā darbojas citi Izgudrotāju ciema iedzīvotāji.

Zaķis Adalberts, kurš vēlas kļūt par visslavenāko izgudrotāju, taču viņam ar to neveicas. Zaķis ir nemierīgs un nepacietīgs, tāpēc viņa izgudrojumi bieži vien cieš neveiksmes. Tomēr viņš ir optimists un nenokar degunu, bet cenšas izdomāt visdažādākos veidus, kā sasniegt savu mērķi.

Adalberts dodas pāri upei

Lotes tētis Oskars ir pats gudrākais un veiksmīgākais izgudrotājs. Visus darbus, kam viņš ķeras klāt, arī veiksmīgi pabeidz. Viņš ir foršs un mīļš tētis, kurš labprāt pavada kopā laiku ar Loti. Jaunākajā filmiņā viņi abi ar nepacietību gaidīja mazās māsas piedzimšanu.

Lotes mammai Annai labi padodas cept pankūkas. Viņa priecājas par sava vīra – Lotes tēta izgudrojumiem, jo tie viņai atvieglo ikdienu. Savukārt Loti viņa uzskata par savu spoguļattēlu. Jo maza būdama, bija ļoti līdzīga gan izskata, gan rakstura ziņā.

Lotei nupat piedzimusi māsiņa Rozīte

Lācis Eduards ir viens varen labsirdīgs, bet dikti izklaidīgs lācis. Viņam mūždien kaut kas pazūd. Lotes jaunākajā filmiņā viņam vienlaikus pazūd gan brilles, gan grābeklis, tāpēc nevar saprast – ko meklēt pirmo? Grābekli, jo tas ir lielāks? Vai brilles, jo ar tām labāk varēs atrast grābekli?

Daktere Ave vienmēr dod padomu, ja kādam slikta pašsajūta vai piemeklējusi kāda kaite. Viņas koferī ir gan lāsteka katram punam, ceļmallapa katrai skrambai un biešu balzams katrai tulznai. Dakteres Aves poliklīnika atvērta vidu diennakti un nav tādas slimības, kam daktere nespētu stāties pretī.

Daktere Ave zina arī, kā palīdzēt pret smejamo kaiti

Kukaiņu Izgudrotāju ciemā ir daudz. Visvairāk te ir skudru, bizbizmārīšu un sienāžu. Viņi ceļ savas mājiņas, būdiņas no maziem zāles stiebriņiem un, zariņiem un dzīvo vienos priekos.

Kā zinātniekam paveicies, ka viņu netraucē neviens kukainis!

Vai esi redzējis arī iepriekšējās Lotes filmiņas? „Loti no Izgudrotāju ciema”, kas saņēmusi Lielo Kristapu kā labākā Latvijas animācijas filma? Bet kā ar „Loti un mēnessakmens noslēpums?” Pēc šīm filmiņām Igaunijā tika izveidota arī īpašā Lotes zeme netālu no Pērnavas. Tur var izstaigāt visas mājiņas un taciņas, kas redzamas filmās. Šovasar jau ceturto sezonu Lotes zemes parks pavasarī vērs durvis apmeklētājiem. Tur ir vairāk nekā 100 atrakciju, pavisam īsti filmu varoņi, aizraujoši priekšnesumi un daudz kā cita, lai tu varētu iejusties Lotes ādā un izbaudīt brīnišķīgu dienu!

Teksts: Agnese Dzene

Foto: publicitātes