Vai zini, kas jauns Rīgas Zooloģiskajā dārzā? Huzārpērtiķiem piedzimuši trīs bēbīši, Tropu mājā apskatāmi milzu sienāži un noticis, kas vēl nepieredzēts! Pirmo reizi mūsu zoodārzā izšķīlušies 4 mazuļi sārtajiem kakadu. Gandrīz kā mazi papagailīši!


Viens no lielākajiem kukaiņiem pasaulē

Tropu mājas kukaiņu ekspozīcijā apskatāmi milzīgi, zaļi sienāži.  Patiešām iespaidīgi – spārnu izplētums līdz 25 cm, ķermeņa garums ar sakļautiem spārniem 13 cm! Šis koši  zaļais sienāzis dabā dzīvo Papua – Jaungvinejā. Tas ēd lapu koku mizas, ozolu jaunos dzimumus, augļus, dārzeņus, taču nesmādē arī sīkākus kukaiņus. Šie sienāži ir radinieki mūsu sisinātājiem, jo apvienoti vienā dzimtā. Taču atšķirībā no mūsu sienāžiem, šie milzeņi nesisina. Aizsargājoties tie biedē, izdodot skrapstošas skaņas, kas rodas berzējot pakaļkājas gar rievotiem krūšu posmiem.

Paskat, cik tas liels!

Trīs bēbji huzārpērtiķiem

Pagājušā gada nogalē huzārpērtiķu saimei pievienojās 3 ņipri pērtiķēni. Tagad saulainās un siltās dienās mammas savus bērneļus iznes laukā, ļaujot tos aplūkot saulītei un sanākušajiem apmeklētājiem. Patlaban pēcnācēji joprojām cieši turas pie mātēm, tādēļ cieši jāielūkojas, lai mazuli ieraudzītu.

Visdrošākā vieta uz pasaules
Cieši klāt pie mammas

Četri nepiepildāmi vēderi

Pirmo reizi mūsu zooloģiskajā dārzā izšķīlušies četri mazuļi sārtajiem kakadu. Kad mazie jau bija sasnieguši trīs nedēļu vecumu, vecāki pārstāja tos barot, tādēļ par pilna laika mammām kļuva zoodārza Ornitoloģijas nodaļas darbinieki. Vairākas reizes dienā (tostarp agri no rīta un vēlu vakarā) kopējiem jābaro cāļi ar speciālu graudaugu putriņu. Izskatās, ka tā viņiem lieliski smeķē un mazie putneļi aug griezdamies. Pa šo laiku tie jau no neparasta izskata spociņiem sāk iegūt papagailim līdzīgu izskatu, tomēr vēl kādu laiku tiem būs nepieciešama mūsu kopēju īpašā aprūpe. Ieskaties mazo papagailēnu dzīvē!

Foto: publicitātes