Šodien un rīt laiks doties uz Rīgas zooloģisko dārzu, jo tur notiek aktīva rosība Putnu dienās! Uzzini par to, kas gaidāms, vairāk!

To, ka tuvojas siltais laiks apliecina ne tikai dzīvnieku pavasarīgas nodarbes, bet arī zāģu dūkoņa zoodārza galdniecībā. Tā ir Rīga zoodārzā ir zīme, ka sākušies Putnu dienu pasākumi ar neiztrūkstošo Dzeņa darbnīcu. Tajā, kā ierasts tiek gatavoti zīlīšu un strazdu būri un tu vari pievienoties meistariem, lai darinātu pats savējo.

Pasākuma skanīgākā daļa būs putnu būrīšu gatavošanas darbnīca. Šogad, ritmiski klaudzot āmuriem, iecerēts uzbūvēt 300 zīlīšu un 300 strazdu būrus. Pašu gatavoto būrīti meistari varēs nest līdzi un izvietot putniem tīkamās vietās savu māju tuvumā. Par fona mūziku rūpēsies zoodārza iemītnieki, kuri skaļāk vai klusāk paudīs savu prieku par pavasara atnākšanu.

30. martā:
*plkst. 11.00-11.30 Baložu mājā ar populārzinātnisku stāstījumu par urālpūci uzstāsies Latvijas pūču izpētes biedrības pētnieks Andris Avotiņš. Tā kā Dzeņa darbnīcā šogad tiks naglosti urālpūču mākslīgās ligzdu kastes, tad pētnieks iepazīstinās gan ar šīs pūces ekoloģiju, gan arī ar problēmām, kas ietekmē tās izdzīvošanu dabā.


30. un 31. martā no plkst. 12.00-15.00:
*Pie bērnu rotaļu laukuma darbosies ikgadējā Dzeņa darbnīca. Šogad tiks būvēti 30 mākslīgās ligzdvietas vienai no Latvijas lielākajām pūcēm – urālpūcei. Šos būrus paredzēts izvietot urālpūcēm piemērotos Latvijas mežos, lai veiktu šo noslēpumaino naktslidoņu dzīves izpēti un aizsardzību. Pasākumā piedalīsies arī Latvijas ornitoloģijas biedrības un Latvijas pūču izpētes biedrības pētnieki, kuri pratīs atbildēt uz dažādiem jautājumiem par šiem valdzinošajiem naktsputniem.
*Varēs gatavot arī zīlīšu un strazdu būrus. Lai visas detaļas atrastu pareizās vietas, uz galdiem būs izvietotas uzskatāmas instrukcijas un ar padomiem palīdzēs pieredzējuši zoodārza speciālisti. Vien jāatzīmē, ka nopirktā zoodārza ieejas biļete negarantē putnu būra detaļu komplektu

Katru gadu Dzeņa darbnīcā godā tikuši celti putni (un arī zvēri), kam cilvēki var palīdzēt izgatavojot piemērotas ligzdvietas, jo dabiskos dobumus atrast tiem ir kļuvis aizvien sarežģītāk. Pērn Putnu dienās tika izgatavoti 100 mākslīgās ligzdvietas bikšainajam apogam, bet aizpērn 100 būri, kas piemēroti Latvijas mazākajai pūcei apodziņam. Tos Latvijas pūču izpētes biedrības pētnieki izvietoja Latvijas mežos, lai veiktu šīs sugas ekoloģijas pētījumus.

!!!6. un 7. aprīlī Dzeņa darbnīca dosies uz Zoodārza filiāli “Cīruļi”,
lai stāstītu un rādītu, kā pareizi sanaglot mājvietu zīlītēm un strazdiem.