Kaut arī aiz loga valda pavasaris, vakari mēdz būt ļoti vēsi. Labākais veids, kā tos pavadīt ir skatoties kādu labu filmu kopā draugiem vai ģimeni. Ievedīsim tevi režisora, filmu un animāciju veidotāja Tima Bērtona pasaulē!

Tima faktiņi:
*Dzimis 1958. gada 25. augustā
*Ir divi bērni – Billijs un Nela. Aktieris Džonijs Deps ir viņu krusttēvs.
*Patīk uz filmu pirizrādēm un svarīgiem pasākumiem ierasties strīpainās zeķēs.
*Multeni “Līgava līķis” radījis par godu savai bijušajai sievai Helēnai.
*Pēc studijām Tims strādāja Disnejā par animatoru (šīs profesijas pārstāvji zīmē multenes).

Mazliet dīvaini un nedaudz baisi

Holivudā Tims Bērtons ir pazīstams ar savu īpašo un nedaudz spocīgo stilu. Liela daļa viņa filmu tēlu izskatā ir baisi un sākumā tos ieraugot uz brīdi gribas aizvērt acis. Taču nebaidies, visi tēli ir izdomāti un reti kurš patiesībā ir ļaunais varonis. Piemēram, filmā “Līgava līķis” pati līgava izskatās baisa, bet patiesība ir romantiska un jauka meitene. Tomēr labāk filmas skaties kopā ar vecākiem, tā tomēr mazāk baisi.

Kadrs no filmas “Līgava līķis”

Gluži kā pasakās

Ir pāris lietas, kuras tu pavisam noteikti pamanīsi skatoties Tima veidotās filmas un multenes. Nav skaidri zināms, kāpēc, taču teju katrā filmā būs tēls ar gaišiem matiem. Iedomājies skaistās princeses no pasakām ar gaišiem, viļņotiem matiem. Tieši tādu tēlus var ieraudzīt viņa filmās. Tāpat katrai princesei blakus ir ragana. Arī Tima filmā bieži ir raganas, kuras ir neglītas, biedējošas un parasti cenšas nodarīt pāri princesei.

Spici asi torņi – gotika

Iespējams kopā ar vecākiem esi devies ceļojumā uz tādām valstīm kā Francija. Varbūt esi ievērojis baznīcas ar spiciem un asiem torņiem. Tima Bērtona filmas slavenas ar to, ka tajās bieži parādās augstas ēkas, pat pilis ar asiem torņiem, kas tiecas uz debesīm. Arhitektūrā šo stilu sauc par gotiku. Līdzīgi kā ikdiena uz ielām varam satikt gotus – cilvēkus, kuri ģērbjas melnās drēbēs, platformas zābakiem, nēsā košas frizūras un meikapu. Spilgtākais piemērs ir filmā Alise Brīnumzemē. Gan kāršu karalienes, gan baltās karalienes pilis ir gotikas stilā.

“Alise Brīnumzemē” vedīs Tevi neticami krāšņā piedzīvojumā

Helovīns un Ziemassvētki

Oktobrī pasaulē tiek svinēts Helovīns. Šajos svētkos visi pārģērbjas biedējošās maskās un dodas prasīt saldumu. Gada nogalē, decembrī, mēs svinam Ziemassvētku. Rotājam eglīti, cepam piparkūkas un pavadām laiku ar tuvākajiem. Izrādās, tieši šie ir Tima Bērtona mīļākie svētki. Lielā daļā savu filmu viņš iepin šos svētkus un dažas to tradīcijas.

Ko vērts noskatīties?

TEKST: IEVA CEDERE

FOTO: IKIPEDIE.ORG, PUBLICITĀTES, EKRĀNŠĀVIŅI NO YOUTUBE.COM