Laižam virtuālā ceļojumā pa pasaulē varenākajiem un krāšņākajiem pārgājienu maršrutiem! Te būs ko darīt gan iesācējiem, gan profesionāļiem! Apskati un pastāsti mums – kuru no tām gribētu izstaigāt tu?

Brīnišķīgais skats, kas paveras uz vulkāniskajiem ezeriem

Tongaririo Alpine Crossing maršruts Jaunzēlandē

Šī taka ir atzīta par Jaunzēlandes labāko maršrutu vienas dienas pārgājienam. Daži to uzskata pat par pasaulē labāko! Maršruta garums ir 19,4 km un, lai to pieveiktu, nepieciešamas 6-8 stundas. Par spīti neilgajam laikam, ir jābūt gatavam, ka jebkurā mirklī strauji un negaidīti mainās laikapstākļi. Tāpēc noderēs gan siltāks džemperis un lietus tērps, gan plānāks apģērbs. Te izveidojušies arī vulkāniskie ezeri, kas izskatās kā nelieli zaļi dīķi. Skats patiešām iespaidīgs!


Tūristu sastaptā kalnu kaza Alpos

Tour du mont Blanc Francijā, Itālijā un Šveicē

Aptuveni 170 km garā taka šķērso trīs valstis – Franciju, Itāliju un Šveici. Pasaulē nav daudz tādu maršrutu, kas vestu no vienas valsts otrā un vēl trešajā. Tieši tāpēc visi piedzīvojumu meklētāji šo taku atzīst par īpašu. Turklāt skatam paveras iespaidīgākās Eiropas ainavas, arī skats uz Alpiem visā to krāšņumā. Tu vari to izbaudīt lēnām un nesteidzīgi, veltot tam 10 dienas, bet azartiskākie un izturīgākie šos kilometrus pieveic pat 3 dienās.

Ceļš vijas cauri Sierra kalniem Kalifornijā

Sierra High Route Kalifornijā

Te dabas varenums sajūtams ik uz soļa. Pieredzējušie ceļotāji šo posmu dēvē par majestātisku. Taču tas ir ļoti grubuļains un nelīdzens, tāpēc katrs solis prasīs daudz lielākas pūles. Šis 313 km garais pārgājiena maršruts vijas gar kanjoniem un nacionālajiem parkiem. Lai to pieveiktu, nepieciešams mēnesis. Taču, ja tik daudz laika nav, var mērot vienu posmu, kas aizņems nedēļu. Tas ir posms starp Merriama un Daka ezeru, kurā paveras elpu aizraujoši skati.

Viena no sniegotajām Nepālas virsotnēm – Island Peak

Island Peak Nepālā

Šis nepavisam nav viegls maršruts, jo ceļi ved augšup kalnos. Lai gan taka ir aptuveni 60 km gara, jārēķinās, ka ceļā jāpavada ilgs laiks. Lai sasniegtu kalna Imja Tse jeb Island Peak virsotni, jākāpj vairāk nekā 6000 m virs jūra līmeņa. Tāpēc nepieciešama gan laba fiziskā sagatavotība, gan atbilstošs ekipējums. Tie, kuri pieveic šo, ir gatavi nākamajam līmenim – kāpšanai Everestā.

Īrijas ainava kā pasaku valstībā

Gleninčakvina parks Īrijā

Ja kādreiz sanāk doties uz Īriju, tad noteikti iesakām apmeklēt Gleninčakvina parku. Vasarā te ir tādas ainavas kā pasakās! Zaļa zālīte, kalni fonā, turpat ganās aitas… Maģiska noskaņa! Turklāt maršruts ir tikai 3 līdz 6 km garš! Lēnā garā pastaigājoties dienas laikā to var pieveikt ikviens! Te redzēsi gan mierīgas ainavas, gan rāmus ezerus un iespaidīgus ūdenskritumus.

“Saldajā ēdienā” ceļotāji var ieraudzīt šādu skatu uz Melno kanjonu Gunnisona nacionālajā parkā

North Vista Trail, Gunninosana nacionālais parks Black Canyon, Kolorādo, ASV

Šis nepilnus piecus kilometrus garais maršruts ved cauri krāšņajam Gunninosa nacionālajam parkam un apbalvo ceļotājus ar varenu skatu uz Melno kanjonu. Te, nostājoties pie kanjona malas, var ieskatīties 549 m dziļumā. Iedomājies, kas par skatu! Pa ceļam te var sastapt arī dažādus savvaļas dzīvniekus, piemēram, briežus, aļņus un klinšu ērgļus.

Vai redzi, kā vulkāniskie pelni sagūluši uz ledājiem?

Sólheimajökull ledājs Islandē

Islande ir neparasti skaista zeme ar mežonīgu dabu un brīnumskaistiem skatiem. Te ir geizeri, ledāji, kalni un daudz neskartas dabas. Sólheimajökull ledājs izskatās kā sasalušas ledus skulptūras un ir ideāli piemērots galamērķis aktīvās atpūtas cienītājiem. Pārgājiena garums pielāgojams no 1,6 km līdz 3,2 km, tieši tāpēc ir ideāli piemērots iesācējiem.

Teksts: Agnese Dzene

Foto: Getyyimages.com