Ja vēlies tikt pie jaunās grāmatas “Lietussargs”, piedalies mūsu konkursā!

Fantāziju pasaulē dzīvo daudz, dažādu mitoloģisku tēlu. Vai kādreiz esi fantazējis par to, kādi neparasti tēli dzīvotu tavā burvju pasaulē, ja tādu varētu radīt?

Uzraksti vai uzzīmē sevis izdomātu, radītu mitoloģisko tēlu un pastāsti, kādas īpašas spējas tam piemīt. Gaidīsim tavu radošo darbiņu e-pastā junioriem@junioriem.lv līdz 19. aprīlim ar norādi “Mans mitoloģiskais tēls”. Izdomas bagātākos autorus apbalvosim ar izdevniecības “Zvaigzne ABC” grāmatām “Lietussargs”.

Mazliet par grāmatu:

Fantāzijas žanra stāsts jauniešiem “Lietussargs” sakņojas japāņu mitoloģijā un folklorā. Junai Ivanami ir tikai trīspadsmit gadu, un viņa labprāt izbauda elpu aizraujošus un bīstamus piedzīvojumus grāmatu lappusēs, nevis īstenībā. Taču kādā svelmainā dienā lietus sezonas vidū, kad lietussargs tiek atstāts mājās, meitene negaidīti iekļūst savā dēkā, kuru pati negribot izraisa. Sākotnēji tā līdzinās murgainam sapnim, no kura meitene cer drīz pamosties. Diemžēl tā nenotiek. Tāpēc Junai ir jādodas dziļi garu pasaulē, ja vien patiesi vēlas izglābt savus vecākus, kurus viņa var zaudēt pavisam. Ceļojums izrādās pārpilns ar briesmām un noslēpumiem, tajā Junai jāsastopas gan ar draudzīgām un izpalīdzīgām būtnēm, gan viltīgiem un ļauniem radījumiem. Meitenei nav citas izvēles, jo viņa taču vēlas atkal būt kopā ar vecākiem savā ģimenē.
Laimīgā kārtā Junai līdzi dodas uzticams ceļabiedrs – pašapzinīgais, drosmīgais kaķis, vārdā Krājkasīte. Un tad piedzīvojumi visnotaļ var sākties…