Vai zini, kāpēc bibliotēkas stāvi izkrāsoti dažādās krāsās? Un kurš veidojis “Tautas grāmatu plauktu” – lielāko Baltijā? Lasi un uzzini interesantus faktiņus par Latvijas Nacionālo bibliotēku!

Latvijas Nacionālā bibliotēkas mājvieta kopš 2014. gada ir Gaismas pils. Tajā vienkopus glabājas vairāk nekā pusotra miljona grāmatu, kas iepriekš atradās dažādās ēkās. Te var arī klausīties koncertus, skatīties filmas, apmeklēt izstādes un teātra izrādes.

Stāvi kā papīra banknotes

Bibliotēkas stāvi izkrāsoti dažādās krāsās — zaļā, oranžā, zilā, dzeltenā, sarkanā… gluži kā lata papīra banknotes. Izrādās, tieši par godu bijušajai naudas vienībai latiem un to papīra naudaszīmēm izvēlētas arī bibliotēkas stāvu krāsas.

Vai vari saskatīt atšķirīgās krāsas?

7. stāvs — bērniem

Jaunajā bibliotēkā ir 13 virszemes stāvi, no kuriem apmeklētājiem pieejami septiņi. Pēdējā, septītajā, iekārots Bērnu literatūras centrs, kuru var apmeklēt ikviens bērns no piecu gadu vecuma. Ja vēlies kļūt par lasītāju, bibliotēkas 1. stāvā jāizņem lasītāja karte. Lai to izdarītu, nepieciešama vecāku klātbūtne vai viņu rakstiska atļauja.

Lielajā globusā var atsvaidzināt ģeogrāfijas zināšanas un uzmeklēt Latviju

Dainu skapis

Te atrodams arī izslavētais Dainu skapis. Tajā tautasdziesmas reiz vācis Dainu tēvs jeb Krišjānis Barons.

70 atvilktnītes

Lielākais grāmatu plaukts Baltijā

Akcijā “Tautas grāmatu plaukts” ikvienam ir iespēja Latvijas Nacionālajai bibliotēkai dāvināt sev nozīmīgu un īpašu grāmatu, ierakstot tajā kādu novēlējumu. Vairākiem desmitiem tūkstošu grāmatu bibliotēkā atvēlēta īpaša vieta — stikla sienā izveidots grāmatu plaukts piecu stāvu augstumā. Plauktos ievietotās grāmatas varēsim lasīt paši un arī nākamās paaudzes.

Vai tu savu grāmatu jau atnesi?

Vairāk bilžu skaties galerijā:

Teksts: Agnese Dzene

Foto: Matīss Markovskis