Ja visiem bērniem būtu tādas vecmāmiņas kā Latvijas Leļļu teātra izrādē „Vecmāmiņas pasakas”, tad par garlaicību nevarētu sūdzēties. Uz planšetdatoriem krātos putekļi, bet TV skatīšanās tiktu iemainīta pret kādu aizraujošu pasaku.

Izrādes galvenā varone ir vecmāmiņa, kura zina ļoti daudz pasaku. Turklāt viņa ir ļoti liela. Paši izrādes veidotāji saka tā – jo vairāk pasaku zina, jo lielāka vecmāmiņa izaug 🙂

 Ja esi lasījis latviešu tautas pasakas, tad tās varēsi atpazīt arī vecmāmiņas stāstos. Izrādē pa skatuvi skaida pele, zaķis, lapsa, lācis, kā arī daudzi citi varoņi no populārākajām latviešu tautas pasakām. Vai atceries, kā pūcīte uz kāzām atnāca neaicināta un nomina zvirbulim kāju? Un kā lapsa dzērvi cienāja no sekla šķīvja, no kura tā nevarēja paēst? Visām raibu raibajām pasakām var izdzīvot līdzi šajā jaukajā izrādē, tāpēc ņem mammu vai tēti pie rokas un dodieties kopā pasaku valstībā!

2019. Latvijā pasludināts par pasakas gadu, jo šogad tiek svinētas “pasaku tēvu” dzimšanas dienas. Teik atzīmēta rakstnieka, pētnieka, pasaku un teiku krājēja Anša Lerha-Puškaiša 160. dzimšanas diena. Viņš savācis vairāk nekā 1900 pasaku, 200 ticējumus un 3300 teiku. Bet viņa darba turpinātājam – Pēterim Šmitam šogad 150 dzimšanas diena.