Nektarīns ir auglis, kas parasti nav sastopams mūsu zemē, bet nāk no daudz eksotiskākām vietām. Tas ir līdzīgs persikam, tikai šis auglis ir ar gludu, nevis pūkainu mizu, kā arī nedaudz cietāks un skābāks par persiku.

Mutants?

Par nektarīna izcelsmi pastāv divas versijas. Pirmā, ka tas ir mutants — dabiski izveidojies augs, dabā krustojoties persikam un plūmei, savukārt
otrā — ka nektarīns ir persika īpašā forma, un to mēdz dēvēt arī par valrieksta persiku.
Lai gan mūsdienās nektarīnus galvenokārt audzē Itālijā, Francijā, Spānijā, Grieķijā, Kalifornijā, Čīlē un pat Dienvidāfrikā, par nektarīnu dzimteni
tiek uzskatīta Ķīna, kur šo augļu koki tika stādīti pie
mājām vairāk nekā pirms 4000 gadiem.

Aug lieli kā āboli, bet zied kā ķirši

Saules mīluļi

Nektarīni, tieši tāpat kā persiki, aug kokos. Tie vidēji sasniedz 6 m
augstumu. Lai nektarīni būtu gardi un labi nogatavotos, tiem ir nepieciešams daudz saules. Pavasarī koks skaisti zied, un augļu novākšanas sezona ilgst no jūnija līdz septembrim, tomēr jūlijā nektarīni parasti ir vislabākie novākšanai un ēšanai. Tie tiek novākti vēl nedaudz cieti, kad ir kļuvuši tumši sarkanā krāsā. Atšķirībā no citiem eksotiskajiem augļiem pēc novākšanas nektarīni vairs neturpina nogatavoties.
Novāktos nektarīnus atdzesē līdz 0 °C, lai tie nebojātos. Tad tie tiek nogādāti uz citām valstīm, tai skaitā arī Latviju.

Nektarīns neuzbaro — 100 g satur tikai 44 kalorijas, lielākā daļa augļa (87%) ir ūdens.

Gardās zāles

Nektarīni ir ne tikai eksotiski un ļoti gardi augļi, bet arī labs palīgs veselības uzlabošanai. Šis gardais auglis ir bagāts ar B,C vitamīniem un lielisks kālija avots. Tie uzlabo asinsriti, stiprina organismu — paaugstina imunitāti, palīdz pret aizcietējumiem un pat pret saindēšanos.

TEKSTS: Sintija Zankovska
FOTO: REDAKCIJAS ARHĪVS