Esam dikti priecīgi, jo beidzot ir sākusies “Ilustrētā Junioriem” pirmā vasaras nometne! Šajā sadaļā piedāvājam ikvienam sekot mūsu ikdienai nometnes gaitās. Stāstīsim visu, ko darījām, kas palicis atmiņā, un ļausim ikvienam lasot piedalīties mūsu piedzīvojumā. Vai esiet gatavi?

Ceļš ar saldējuma pauzi

Pa ceļam neiztikt bez saldējuma pauzes

Lielai daļai nometnes dalībnieku diena sākās pie redakcijas. Lai būtu vieglāk nokļūt dabas parkā “Laumas”, kas atrodas divu stundu braucienā no Rīgas, dalībniekiem tika organizēts autobuss. Tas bija lielisks veids, kā pavisam ātri iegūt draugus jau brauciena laikā! Pēdējās dienās saulīte mūs lutina, tāpēc garais ceļš neiztika bez saldējuma pauzes. Izveidojām garu rindu pie benzīntanka tualetēm un nopirkām labi daudz saldējuma. Kam negadās! 😁

Laumiņu istabas un ģerboņi

Teju visās nometnēs viens no lielākajiem notikumiem ir pareizās istabiņas atrašana. Ja iepriekš jau esi sev atradis kādu draudziņu, atsaucīgie nometnes vadītāji to noteikti ņems vērā.  Tomēr foršāk ir dzīvot ar kādu, kurš sākumā liekas svešs, iespējams vēlāk kļūsiet par tuviem draugiem. Varam pačukstēt, ka divas kautrīgas meitenes pie mums jau pirmajā dienā šādi iepazinās un kļuva par labām draudzenēm. Dabas parkā “Laumas” (kā to nosaukums jau saka priekšā) galvenā tēma ir laumiņas, tāpēc arī katrai istabiņai piešķirts savas laumiņas vārds. Piemēram, Meža laumiņa, Rasas laumiņa, Uguns laumiņa un citas. Uguns laumiņas istabā šobrīd dzīvo patiesi ugunīgi un aktīvi puiši! Nometnes dalībnieki savām istabiņām izveidoja arī ģerboni, kurā ielika simbolus, kas raksturo viņus pašus, kā arī izdomāja savas istabas moto.

Katrai istabiņai arī savs moto!

Maiņas tirdziņš

Mēs zinām, ka mūsu juniori ir radoši, tāpēc tika rīkots maiņas tirdziņš. Netirgojāmies, izmantojot naudu, bet gan mainījāmies ar lietām, ko paši esam uztaisījuši. Bērni bija sagatavojuši dažādas rokasprādzes, atslēgu piekariņus, dažādus darinājumus no māla un daudz ko citu. Nebija viegli, jo, lai dabūtu kāroto lietu, nācās arī nedaudz pakaulēties!

Prieks redzēt darbiņus, kuru idejas ņemtas no žurnāla!

Junioru rokām darinātas figūriņas

Čaklākie pašu rokām no pērlītēm ir izgatavojuši skaistu koku podiņā😍

Vakara svece

Pēc garās dienas katram bija iespēja dalīties ar saviem iespaidiem pie vakara sveces. Vakara svece ir tradīcija, ko nometnes vadītāji piekopj jau sen. Bērni apsēžas aplī pie ugunskura, pa apli tiek dota svece un katrs stāsta, kas šajā dienā patika vislabāk. Runā tikai tas, pie kura atrodas svece! Sveci nopūš tas, kurš pa dienu uzvedies vislabāk. Pēc pirmās dienas tas gods tika “Ilustrētā Junioriem” komandai! Lietas, kas mazajiem junioriem pēc pirmās dienas palika atmiņā spilgtāk, bija garšīgais ēdiens, jautrās aktivitātes un tas, ka diena tiek pavadīta bez telefona. Tieši tā, telefoni tiek izsniegti divreiz dienā, lai sazinātos ar vecākiem. Taču nebaidies, tie ir drošībā!

Seko  līdzi mūsu ikdienas piedzīvojumiem arī Instagram @junioriem!

Ja nepaspēji pieteikties uz pirmo nometni, nepārdzīvo! Dodies uz sadaļu “Nometne 2019” un piesakies! Otra nometne norisināsies no 22. līdz 28. jūlijam dabas parkā “Laumas”.

Lielu PALDIES sakām mūsu atbalstītājiem  SADALES TĪKLS par elektrodrošību, FIZMIX par aizraujošiem eksperimentiem, MILZU! par gardām un veselīgām pārslām, Brain Games par gudrām galda spēlēm!

TEKSTS UN FOTO: IEVA CEDERE