Lēniem soļiem junioru vasaras piedzīvojums tuvojas nobeigumam. Ceturtā diena “Ilustrētā Junioriem” nometnē bija ļoti darbīga un izglītojoša. Uzzini, no kā sastāv karstā un aukstā raķete, kā atpazīt īstu vaska sveci, kā arī iepazīsties ar junioru talantiem!

Karstā un aukstā raķete

Ceturtajā dienā pie mums ciemojās mūsu draugi FIZMIX. Vērojām daudz interesantu eksperimentu, kā arī paši cītīgi darbojāmies. Izmantojot slāpekli, tika pagatavots gards saldējums. Svarīgākais uzdevums bija cītīgi masu maisīt, jo slāpeklis šķidrumu ļoti ātri saldē. Maisot parāk lēni, šķidrums sasalst vienā ledus gabalā, līdz ar to saldējums nebūs krēmīgs. Tika veidoti arī mašīnu modeļi un laistas gaisā raķetes. Juniori iemācījās, kā rodas reaktīvā kustība.

Noskaties skolotāja T-Ray filmēto aukstās raķetes palaišanu palēninājumā!

“Sveču pirts!”

Dabas parka “Laumas’’ Sveču namiņā junioriem bija iespēja pašiem liet sveces no bišu vaksa. Diena bija ļoti karsta, un sveču namiņā, kas viscaur veidots no koka, valdīja liels karstums. Bērni sāka smieties, ka tas vairāk atgādina sveču pirti! Galvenais uzdevums bija pareizi salikt formiņas, kurās vēlāk tika liets karsts vasks. Kāda figūriņa sanāks – tas bija pārsteigums. Vai tu zini, kā atšķirt īstu vaska sveci no sojas vaska? Izrādās, ka, pieskaroties īstam vaskam, rokas pirksti paliek nedaudz lipīgi.

Arī skolotājs T-Ray izveidoja savu sveci!

Brīvos brīžus juniori pavada svaigā gaisā, iesaistot arī savus skolotājus!😃

Mācījāmies arī iet ar ķekatām (koka kājām). Tu māki?

Rādi savu talantu!

Dienas noslēgumā tika rīkota modes skate, dejas un talantu šovs. Vesela talantu parāde! Žūrija nebeidza brīnīties par bērnu talantiem.😮 Tika veidotas dažāda stila dejas, kurās bija jāiekļauj vairāki elementi, piemēram, karsts kartupelis un Čupakabra. Ja nezināji, Čupakabra (tiek dēvēts arī par “kazu vampīru”) ir mitoloģisks dzīvnieks, kas pēc izskata līdzīgs sunim un lapsai. Mīti vēsta, ka biežāk tas manīts Karību jūras apskalotajās teritorijās.

Lai uzstājoties padarītu savu tēlu interesantāku, nometnes vadītāji junioriem uz vaigiem izveidoja dažādus zīmējumus.

Apskaties gala rezultātu!

Noskaties, cik radoši un muzikāli ir mūsu juniori!

Laimas talants ir spēlēt flautu. Viņa saviem draugiem rādīja video no koncerta. Visi bija pārsteigti!😮

Madara un Loreta kopā dzied popgurpā. Talantu šovā meitenes dziedāja dziesmu “Pūpēdis”.

Deja, kas tika veidota grupās. Junioriem izdevās vesels deju uzvedums!

Vēl viena versija dejai. Vai vari saskatīt, kurā brīdī dejā parādās baisais Čupakabra?

Junioriem ir arī daudz citu talantu: grebšana no koka, burāšana, anekdošu stāstīšana un futbols.

Ričarda talants ir zīmēšana. Puisis stāstīja, ka vislabāk viņam patīk zīmēt tieši gleznas, kas atgādina multenes. Kā tev patīk?

Austra ir stāstniece. Viņas talants ir pašai sacerēt stāstus. Meitene mums pastāstīja pasaku par bagāto ķenguru, kurš izglāba surikatu.

Junioru dienasgrāmatas:

Pēc tik garas dienas junioriem bija sakrājies daudz iespaidu. Uzzini dažus no tiem!

Dāvids: “Visvairāk man patika talantu šovs. Man nepatika sejas maskas, (Sejas krāsas bija ļoti krēmīgas. Nācās pielikt nelielu piepūli, lai tās nomazgātu.😬)”

Amanda:“Man ļoti patika FIZMIX eksperimenti. Bija interesanti gatavot saldējumu un pētīt, kura raķete aizlidos tālāk – siltā vai aukstā. Tālāk aizlidoja aukstā raķete!

Anrijs: “Man patika FIZMIX!”

Sāra: “Man ļoti patika grupās veidot dejas.”

Austra: ’’Man ļoti patika, ka pie mums atbrauca FIZMIX. Tas bija forši, ka mani paņēma par brīvprātīgo eksperimentā.‘’

Kristers: “Man patika, ka pie mums atbrauca no SADALES TĪKLA. Man ļoti patīk istabiņu iekārtojums.”

Seko  līdzi mūsu ikdienas piedzīvojumiem arī Instagram @junioriem!

Ja nepaspēji pieteikties uz pirmo nometni, nepārdzīvo! Dodies uz “Nometne 2019” un piesakies! Otra nometne norisināsies no 22. līdz 28. jūlijam dabas parkā “Laumas”.

Lielu PALDIES sakām mūsu atbalstītājiem  SADALES TĪKLS par elektrodrošību, FIZMIX par aizraujošiem eksperimentiem, MILZU! par gardām un veselīgām pārslām, Brain Games par gudrām galda spēlēm!

PALDIES par jauko uzņemšanu dabas parka “Laumas” kolektīvam!

TEKSTS UN FOTO: IEVA CEDERE