Laiks paskrēja ļoti ātri! Šobrīd juniori jau devušies mājās ar jauniem iespaidiem uz zināšanām. Uzzini, kā mums gāja nometnes noslēdzošajās dienās!

Ēdienkarte uz šķīvjiem

Nometnē cītīgi mācījāmies angļu valodu. Nometnes piektajā dienā juniori veidoja ēdienkartes savam restorānam. Varbūt kāds no viņiem reiz izveidos pats savu restorānu!

“Bring me something!”

Izrādās, ka labs veids, kā mācīties īpašības vārdiņus angļu valodā, ir spēle “Bring me something…” jeb “Atnes man kaut ko…”. Junioriem dabā bija jāatrod lietas, kurām piemīt noteiktā īpašība. Visi bija ļoti radoši un bezbailīgi, jo tika atnesti arī pāris kukaiņi. 😮 Tu būtu tik drosmīgs?

Vakariņas uguns namiņā

Vasarā nav nekā labāka par pikniku pie dabas. Arī nometnes dalībniekiem divus vakarus bija iespēja baudīt uz ugunskura gatavotu ēdienu.

Piektās dienas vakarā nogaršojām uz dzīvās uguns gatavotu gulaša zupu. Savukārt, nometnes pēdējā dienā – plovu. Uzzinājām, ka plovam varot pievienot klāt arī veselu cidoniju. Cidonija ēdienu padarīs nedaudz skābāku, taču lieliski saderēs kopā ar čili pipariem un ķiploku. Gan čili piparus, gan ķiplokus katlā liek nemizmotus un nesagreztus.

Plova recepti tev pilnībā atklāt nevaram. Ja vēlies izmēģināt kādu citu interesantu recepti, ielūkojies “Ilustrētā Junioriem” speciālizdevumā “Pats sev šefpavārs”!

“Sāc katru dienu ar medus karoti vienu!”

Nometnes pēdējā diena bija ļoti salda. Diena bija veltīta tam, lai labāk iepazītu bites. Alberts Einšteins reiz teicis, ka “tad, kad no zemes izzudīs bites, izzudīs arī cilvēce.” Bitēm mūsu ikdienas dzīvē ir liela nozīme. Kā tu jau droši vien zini, tās apputeksnē ziedus un vāc medu. Izrādās, ka Ķīnā jau ir reģioni, kur ziedus cilvēki apputeksnē mākslīgi, jo bites no turienes izzudušas. Izrādās, ka lidojumā bite var pacelt svaru, kas ir divas reizes lielāks par pašas svaru.  Devāmies ciemos pie dabas parkā “Laumas” mītošajām bitēm, kā arī klausījāmies bitenieka Guntara Liepiņa stāstījumā.

Attēlā pa labi var redzēt ierīci, ko izmanto, lai bites apdullinātu ar dūmiem. Jūtot dūmu smaku, bites domā, ka sācies meža ugunsgrēks, tāpēc dodas sargāt savu medu, nevis uzbrūk. Vai zināji, ka ar pūkainu apģērbu pie bitēm nedrīkst doties? Izrādās, ka pūkains apģērbs bitēm liek domāt, ka esi lācis, kas nācis atņemt viņām medu.

Speciālos tērpos devāmies pie bitēm. Redzējām gan kā dzimst jaunas bites, gan pašu bišu mammu.

Senos laikos, lai tiktu pie medus, cilvēkiem nācās kāpt kokos. Lai kāpšanu atvieglotu, cilvēki radīja dzeini. Arī junioriem bija iespēja uzkāpt kokā, izmantojot šupolēm līdzīgo liftu. Izrādījās, ka tas nemaz nebija tik viegli, jo pašiem ar rokām savs svars bija jāceļ augšā.

Ar reflektometru tiek noteikta medus kvalitāte.

Hennas zīmējumi

Galvenais vasaras aksesuārs ir skaistie hennas zīmējumi. Arī nometnes dalībnieki tika pie saviem tetovējumiem! Ja vēlies uzzināt, kā henna radās un kā ar to glezno, lasi jau jūlija “Ilustrētā Junioriem”.

Junioru dienasgrāmata:

Cik tu labi proti atdarināt slaveno ainu no “Titānika”?😃

Anna: “Man te patīk, jo te ir daudz labu draugu. Esmu iemācījusies, ka brokastis jāēd ātri – kurš paspēs ātrāk paēst, varēs ilgāk izmantot telefonu!”

Madara: “Esmu laimīga, ka esmu šajā nometnē!”

Laima: “Man ļoti patīk daba, kas ir apkārt, tā ir ļoti skaista. Skolotāji ir ļoti mīļi!”

PALDIES!

Nometnē pavadītais laiks ikvienam ilgi paliks atmiņā. Iegūti gan jauni draugi, gan zināšanas. Nometnes noslēgumā dalībnieki saņēma diplomus, un mūsu atbalstītāju sagatavotās dāvanas. Bērni saka lielu paldies MILZU! par pārslām un Brain Games par patiesi interesantajām spēlēm.

Liels paldies arī nometnes vadītājiem un skolotājiem – Laurai, Jogitai un T-Ray -, kas deva gudrus padomus, iemācīja daudz jauna, kā arī lika smieties katru dienu!

Paldies sakām arī pašiem junioriem par to, ka esat tik atsaucīgi, draudzīgi un zinātkāri! 💕

Tiekamies jau nākamajā nometnē!

Paldies, ka sekoji  līdzi mūsu ikdienas piedzīvojumiem arī Instagram @junioriem!

Ja nepaspēji pieteikties uz pirmo nometni, nepārdzīvo! Dodies uz “Nometne 2019” un piesakies! Otra nometne norisināsies no 22. līdz 28. jūlijam dabas parkā “Laumas”.

Vēlreiz lielu PALDIES sakām mūsu atbalstītājiem  SADALES TĪKLS par elektrodrošību, FIZMIX par aizraujošiem eksperimentiem, MILZU! par gardām un veselīgām pārslām, Brain Games par gudrām galda spēlēm!

PALDIES par jauko uzņemšanu dabas parka “Laumas” kolektīvam!

TEKSTS: IEVA CEDERE

FOTO: IEVA CEDERE UN LAURA LIEPIŅA