Bites ir mazas un strādīgas, bez viņām cilvēks nevarētu izdzīvot. Tieši tāpēc piektā diena tika veltīta tieši šīm mazajām būtnēm. Devāmies ciemos pie bitēm, baudījām medu un paši centāmies bites uzzīmēt 🐝

Satiec dzīvas bites!

Dienas pirmajā pusē ar izzinošu un interesantu stāstījumu pie mums viesojās bitenieks Guntars Liepiņš. Juniori ar lielu sajūsmu klausījās stāstos par medus iegūšanas vēsturi, kā arī nemitīgi uzdeva daudz jautājumu. Vai Tu zināji, ka bites uz šīs planētas bija jau krietni pirms cilvēka? Izrādās, ka bites uz šīs zemeslodes bija jau 10 – 20 miljonus gadu pirms mums. Bitenieka mīļākais teiciens ir “Sāc katru dienu ar medus karoti vienu!”, tieši tāpēc viņš junioriem bija atvedis nobaudīt arī medu, medus maizi un ziedputekšņus.

Atpūtas parkā “Laumas” atrodama arī īpaša taka, kas veltīta visam bites mūžam. Lielu paldies sakām Ingai par izzinošu un patiesi interesanto stāstījumu. Lielākais junioru piedzīvojums bija satikt pašas bites. Daļa junioru sākumā nedaudz baidījās. Pie bitēm gājām speciālos tērpos, līdz ar to, bites mums netika klāt.

Dīvainās bildes

Ja sekoji līdzi arī pirmās nometnes piedzīvojumiem, tad noteikti atceries jautro selfiju spēli! Interneta plašumos ir neizsakāmi daudz interesantu un dīvainu fotogrāfiju. Šoreiz juniori atkal centās atdarināt interesantākās no tām. Aplūko kā viņiem tas izdevās!

Vilnas karameles

Siltās nometnes dienas vislabāk pavadīt svaigā gaisā. Tāpēc arī dažas radošās nodarbības tika pavadītas laukā. Šoreiz svaigā gaisā veidojām karameles un bumbiņas no vilnas. Izmantojot ziepjūdeni un speciāli paredzētu filcēšanas vilnu, juniori izveidoja virpuļveida vilnas karameles. Vēlāk no šīm karamelēm un bumiņām tika izveidotas rokasprādzes!

Nakts trases izaicinājums

Nakts trase ir nometnes tradīcija, kurā piedalās izturīgākie juniori. Vasaras dienas ir garas, tāpēc nakts trase sākas vēlu vakarā. Daļa junioru izvēlējās pēc vakara filmas doties atpūsties, taču izturīgākie pieņēma nakts trases izaicinājumu. Komandas savā starpā sacentās dažādās stafetēs un citos uzdevumos, kas pārbaudīja gan izveicību, gan atjautību, gan spēju darboties komandā. Vai tu būtu gatavs pieņemt nakts trases izaicinājumu?

Junioru dienagrāmata

“Man patika atrast jaunus draugus, ar kuriem sazināšos arī turpmāk. Skolotāji bija jautri. Sākumā es negribēju braukt uz nometni, taču tagad negribu braukt prom!” (Loreta)

“Man patika smieties. Prasīsiet par ko? Vienkārši tāpat!” (Antra)

Brīvo laiku daļa junioru velta saviem hobijiem. Abi Tomi ir lieli kendamas fani un prot visdažādākos trikus. Puiši paši izveidoja nelielu video. Ievērtē arī foršo Toma KEKEKENDAMA kreklu!

Viens no puišiem publicē nelielus kendamas triku video arī savā instagram profilā! Ieskaties @Tomijs_dama !

Lielu PALDIES sakām mūsu atbalstītājiem  LATVIJAS DZELZCEĻŠ par drošību, MILZU! par gardām un veselīgām pārslām, Brain Games par gudrām galda spēlēm, SKRĪVERU SALDUMI par gardiem saldumiem!

PALDIES par jauko uzņemšanu dabas parka “Laumas” kolektīvam!

TEKSTS UN FOTO: IEVA CEDERE