Cilvēki ir gatavi darīt trakas lietas, lai tikai tiktu ierakstīti vēsturē. Viņi grib būt tie, kam pieder rekordi un tie, kas īsteno savus sapņus, padarot tos par realitāti. Bet citiem tas sanāk nejauši 🙂

Bezbailīgais zēns

2010. gada 25. maijā amerikānis Džordans Romero kļuva par jaunāko Everesta jeb Džomolungmas iekarotāju. Viņš sasniedza virstoni, būdams 13 gadus, 10 mēnešus un 10 dienas vecs. Jau kopš deviņu gadu vecuma zēns bija sapņojis uzkāpt pasaules augstākā kalna virsotnē un pēc četriem gadiem abiem ar tēvu viņiem tas izdevās. Tikmēr daudzi alpīnisti uzskata, ka tā bijusi pārgalvīga rīcība, jo mazais zēns savu dzīvību pakļāva lielām briesmām. Daudzi vīrieši spēka gados ceļā uz virsotni ir zaudējuši dzīvības.

Jaunākā sieviete, kas uzkāpusi Everestā ir indiete Dikija Dolma. Rekorda īstenošanas brīdī viņa bija 19 gadus veca. Savukārt vecākais virsotnes iekarotājs bijis 80 gadus vecs kungs vārdā Juičiro Miura.

Skaties interviju ar Romero un uzzini, kā viņam radās šāda ideja:

Intervija ar pasualē jaunāko zēnu, kurš sansiedzis Everesta virsotni

Dārgākās filmas režisors

Zinātniskās fantastikas filma “Avatars” tiek uzskatīta par visu laiku dārgako filmu. Ja esi to redzējis, tad zini, cik iespaidīgas ainas tajā ir! Lai uzburtu šo nereālo pasauli, filmas veidotājiem bija nepieciešami 425 miljoni dolāru. Tāpēc režisors Džeims Francis Kamerons iegājis vēsturē kā cilvēks, kas veidojis pasaulē dārgāko filmu.

Aina no filmas “Avatars”

Pārdotāko grāmatu sēriju autore

Slavenā Harija Potera grāmatu autore Dž. K. Roulinga uzstādījusi rekordu, jo viņas romānu sērijas kļuvušas par pārdotākajām! Iedomājies? Neviena cita grāmatu sērija nav izpelnījusies tik lielu lasītāju atzinību un interesi, kā Harija Potera grāmatas!

Harija potera romānu sērijā iznākušas 7 grāmatas

Slavenākā pele

Arī Mikipelei pieder savs rekords. Uzskata, ka ir pārdots 1 miljons “Mickey Mouse” komiksa eksemplāru. Pārdotākā komiksa titulu Mikipele dala ar “Beano” un “Classics Illustrated”, kuri arī katrs pārdots pa vienam miljonam eksemplāru.

Mikipeles tēls tika radīts 1928. gadā Walt Disney studijā

Neaizmirstamā karaliene

Vai spēj iedomāties, ar ko īpaša ir karaliene Elizabete II? Izrādās, ka viņa ir visilgāk valdošais monarhs. Apvienotās Karalistes troni viņa ieņem jau kopš 1952. gada!

Karaliene svin savu dzimšanas dienu (2018)

Kausiem bagātākais motosportists

Mihaels Šūmahers ir titulētākais “Formulas 1” braucējs. Viņš izcīnījis 7 čempiona titulus un uzvarējis 91 sacīkstē. Diemžēl pēc 2013. gada decembrī gūtās galvas traumas, ko sportists guva slēpojot Alpos, no profesionālā sporta Šūmahers ir aizgājis.

Ieskats nepārspējami talantīgā motobraucēja dzīvē un karjerā

Tālākais lēcējs

Maikam Pauelam pieder tāllēkšanas rekords – 1991. gadā viņš aizlēca 8,95 m un līdz šim laikam rekords nav ticis pārspēts. Tomēr slavenāks par Pauelu ilgu laiku bija amerikānis Bobs Bīmons, kurš 1968. gada Olimpiskajās spēlēs Mehiko aizlēca 8, 90m. Iepriekšējo rekordu viņš pārspēja par 45 cm.

Ar izcilo lēcienu 1991. gadā Maiks ierakstīja savu vārdu vēstures lapaspusēs

Teksts: Agnese Dzene

Foto: wikimedia.org, youtube.com ekrānšāviņi, gettyimages.com