Ja rūpīgi pavēro mušas darbības, tad var redzēt, ka muša bieži vien berzē priekšējās vai pakaļējās kājiņas. Varētu šķist, ka mušai padomā kāda viltīga doma, taču patiesībā viņa no kājiņām notīra netīrumus.

Pičiņu, pačiņu
Mušām ir svarīgi uzturēt ķermeni tīru un kārtīgu. To kājas ir noklātas ar pavisam maziem matiņiem, ar ko muša uztver apkārtējo pasauli un vieglāk orientējas telpā. Ja šie matiņi kļūst netīri, tad ir lielāka iespēja, ka muša tik ātri nepamanīs briesmas. Turklāt mušas matiņos ir līdzīgi garšas receptori kā cilvēkiem uz mēles. Tas nozīmē, ka muša ar matiņiem spēj arī noteikt garšu.
Cilvēki iet vannā vai dušā, lai nomazgātos, bet mušas ar kājiņām notrauc netīrumus no citām ķermeņa daļām. Ja ieskatīsies mušas darbībās vērīgāk, tad pamanīsi, ka muša berzē ne tikai kājiņas, bet arī galvu un spārnus.

Sargā no ēdiena!
Tas, ka vecāki tev saka, lai neatļauj mušai nosēsties uz ēdiena, ir saprotami. Ja muša nosēdīsies un sāks sevi tīrīt, tad uz tās esošie netīrumi nonāks tavā ēdienā. Pie katras mušas kājas pamata ir spilvenam līdzīga struktūra ar porainiem matiņiem. Baktērijas un mikrobi pieķeras pie lipīgas vielas, ko izdala porainajos matiņos esošie dziedzeri. Tieši šos netīrumus muša notīra no savām kājām. Iespējams, tie ir nekaitīgi putekļi, bet varbūt mušas matiņos ir aizķērušās nevēlamas baktērijas, kas var kaitēt arī tev.