Skolas gaitu atsākšana pēc vasaras brīvlaika var sagādāt daudz izaicinājumu. Taču tas nozīmē – arī jaunas iespējas! Atklāj 6 trikus, kas palīdzēs tev iegūt jaunus draugus!

Smaidi!
Ja vēlies, lai cilvēki nekautrējas tevi uzrunāt, centies izskatīties draudzīgs un atvērts. Tavs labākais palīgs pavisam noteikti būs smaids. Ir taču daudz patīkamāk uzrunāt smaidīgus, priecīgus cilvēkus, nevis tādus, kas izskatās pārlieku nopietni, sadrūmuši vai neieinteresēti.

Prasi padomu un palīdzību!
Visiem patīk, ja viņu viedoklis tiek novērtēts – arī taviem skolasbiedriem. Ikvienam patiks, ja tu pajautāsi (un ņemsi vērā) viņa padomu. Tāpat skolasbiedriem patiks, ja kādreiz pajautāsi palīdzību vai kādu ieteikumu. Piemēram, pajautā, kādu grāmatu tev ieteiktu izlasīt. Tas būs arī lielisks iemesls turpmākai sarunai – kad to būsi izlasījis, varēsi dalīties iespaidos.

Pasaki pozitīvo!
Nē, tas nenozīmē, ka tev jāmētājas ar komplimentiem šurpu turpu pat tad, ja tā nedomā. Gluži otrādi – mācies novērtēt labo apkārtējos un nekautrējies to pateikt arī skaļi, ja redzi ko patīkamu. Piemēram, ja ievēro, ka skolasbiedram ir forša mugursoma, pasaki to viņam, nevis paturi pie sevis. Tas iepriecinās otru un arī tev pašam liks justies labāk, ka būsi padalījies ar savām emocijām.

Draudzējies arī virtuāli!
Neaizmirsti, ka jāizturas draudzīgi un laipni ne tikai ikdienas dzīvē, bet arī interneta plašumos un sociālajos tīklos. Ja ieraugi, ka skolasbiedrs ievietojis foršu bildi, neiazmirstih ielaikot un reizēm arī iekomentēt kādu komplimentu.

Uzdod jautājumus!
Ikvienam patīk, ja par viņu interesējas, turklāt – patiesi. Sarunājoties ar kādu, pajautā, lai viņš pastāsta,h ko vakar darījis vai, piemēram, kā viņš jūtas pirms gaidāmā kontroldarba nyskolā. Taču atceries, ka svarīgi ir ne tikai pajautāt, bet arī cilvēku uzklausīt – dzirdēt un saprast, ko otrs saka.

Esi tu pats!
Lai arī kā vēlētos iegūt jaunus draugus, nekad neaizmirsti, ka tu esi īpašs tieši tāds, kāds esi un citu priekšā nevajag izlikties par kādu citu. Ja būsi patiess, draudzīgs un atklāts, atradīsi draugus, ar kuriem jutīsies labi un brīvi.