Lai ēdienā neiekristu mati, netecētu sviedri vai tāpēc, ka tā vienkārši izskatās glītāk? Un kāpēc tām jābūt tik augstām? Lasi un noskaidro pareizo atbildi!

Jā, sākumā cepures pavāri sāka nēsāt tādēļ, lai ēdienā nejauši neiekristu mati, kā arī, strādājot lielā karstumā, pār pieri netecētu sviedri. Tācu viduslaikos cepures nēsātas, lai pret zemajiem, ar sodrējiem nokvēpušajiem virtuves griestiem nenosmērētu galvu. Nostāsts vēsta, ka kādam pavāram karalis Henrijs VIII licis nocirst galvu, jo pasniegtajā ēdienā atradis matu. Šāda ziņa mudināja pārējos amata brāļus būt uzmanīgākiem un nēsāt cepuri. Pavāru cepuru krāsa un izmērs gadu gaitā mainījās. Baltās augstās cepures radušās salīdzinoši nesen.

Profesionālais iespaids

Tradicionālā šefpavāra cepures forma ir cēlusies 19. gadsimta vidū Francijā. To radīja šefpavārs Marī Antuāns Karemu, kurš gatavojis maltītes gan Napoleonam, gan Lielbritānijas karalim Džordžam IV. Tradicionālais šefpavāra tērps ir baltā krāsā, lai parādītu, cik svarīga ir tīrība ēdiena gatavošanas procesā. Tāpat baltie formastērpi palīdzēja radīt cienījamāku iespaidu par šo profesiju. Dubults kokvilnas audums aizsargāja ādu no karstuma, strādājot pie karstas plīts, un pasargāja no verdošas eļļas vai ūdens šļakstiem. Formas žaketēm ir divas pogu rindas, pavāri nēsā arī priekšautu, lai formu saglabātu iespējami tīru. Apģērbu baltā krāsa izvēlēta arī praktisku iemeslu dēļ. Darbā nosmērētais apģērbs bija ļoti bieži jāmazgā. Ēdienu traipu dēļ to nācās mazgāt ļoti karstā ūdenī un pat balināt. Citi audumi tā ātri zaudētu oriģinālo krāsu.

Katram pavāram sava

Cepures augstums mainījies atkarībā no virtuvē strādājošā personāla kvalifikācijas. Virtuves palīgiem cepures bija pavisam mazas, pavāra palīgi mēdza nēsāt beretes, bet šefpavāriem tās bija visaugstākās. Virtuvēs, kur ir daudz darbinieku un nemitīgs troksnis, tā bija vienkārši pamanīt pašu galveno — jālūko pēc visaugstākās cepures. Lai cepure saglabātu formu, tajā parasti ielika kartonu. Bieži vien cepurē mēdza būt pat caurumi ventilācijai.

Mūsdienu galvassegas

Cepuru mode laika gaitā ir mainījusies no pavisam augstām cepurēm līdz zemākām, bet krokotākām, kas atgādina lielu bereti. Kaut arī augstās cepures joprojām ir šefpavāru simbols, ikdienā tās lieto vairs tikai daži pavāri. Īpaši augumā garākie sūdzas, ka augstā cepure traucē brīvi pārvietoties pa virtuvi un izņemt produktus no pieliekamajiem un ledusskapjiem.

Teksts: Dace Utināne

Foto: gettyimages.com