Novembra tumšie vakari ir klāt un tas nozīmē, ka laiks meklēt labu lasāmvielu! Ienāc un apskaties, kas jauns mūsu grāmatplauktā.

Dāvana Latvijai

Klajā nākušas divas jaunas grāmatiņas par godu svētkiem. Viena – lasāmgrāmata, otra – uzdevumu un radošo darbu grāmata.

Uzdevumu un radošo darbu grāmatā iepazīsti Bērziņu ģimeni un kopā ar to lasi, krāso, iemācies jaunu spēli, pārbaudi sevi, uzzini ko jaunu par Latviju. Savukārt lasāmgrāmatā vari uzzināt, kā Bērziņu ģimene svinēja svētkus un apsveica Latviju dzimšanas dienā.

Ella un Elfs Pirmais

Ella mācās 2. klasē. Viņai ir jauka klase un jauks skolotājs. Pareizāk sakot, bija, pirms viņa pārcēlās uz jauno milzumlielo skolu ar tūkstošiem skolēnu. Tur viņa satika Annu, kura jau trīs mēnešus maldījās pa skolu, bet aizvien nebija atradusi savu klasi. Mājturības zāģskaidu mākoņos daži skolēni bija pavadījuši jau vairākus gadus. Lidostas lieluma sporta zālē simtiem skolēnu gaidīja rindā uz galda tenisa spēli. Ēdnīcā tika pasniegts kaut kāds aizdomīgi dvakojošs, mistiska paskata sautējums, no kura Anna pēdējā brīdī mūs paglāba… Un vēl tur bija tas pirmais, no kura visiem bija jāpiesargās. Bez Marta mēs būtu lielās briesmās.

Kas ir Marts? O, viņš ir ļoti… Nē, tas lai pagaidām paliek noslēpums.

Papus Tru

Tas ir stāsts par kāda truša dzīvi un viņa neparasto piedzīvojumu. Par līdzjūtību, atbildību, par drosmi un daudz ko citu, kas, izrādās, piemitusi vienam neparastam trusim. Tāpēc viņš ir Papus Tru, grāmatas galvenais varonis.

“Šo stāstu es iesaku izlasīt gan pieaugušiem, gan vēl nepieaugušiem bērniem un visiem, kas joprojām tic labajam, tic dzīvnieku sirsnības spējām,” saka grāmatas autors Dzintars Tilaks.

Lidostas blaktis nepadodas

Blakts Ludvigs, kurai ir pat īsta blakšu pase, ar savu ģimeni lidostā vada slinku un jautru dzīvi, taču kādu dienu tur ierodas tīrības pārbaude un draud lidostu aizvērt.
Padošanās, protams, nav blakšu stilā – jābūt viltīgām un jārīkojas! Kopā ar citiem lidostā mītošajiem kukaiņiem sākas piedzīvojumi, lai glābtu visu kopīgās mājas – veco lidostu.

Un jau pavisam drīz konkurss, kurā varēsi laimēt grāmatu “Lidostas blaktis nepadodas.” Seko līdzi jaunumiEM!