Slaveni mūziķi, politiķi, ārsti, rakstinieki, sportisti, kurus noteikti zini pēc vārda un uzvārda. Bet, vai vari tos atpazīt pēc bildes? Pārbaudi savas zināšanas!

Lai būtu interesantāk, no sākuma kārtīgi apskati fotogrāfiju un tikai tad turpini lasīt rakstu. Tā varēsi pārbaudīt savas zināšanas!

Šogad viņš atkal kļuvis par bagātāko cilvēku pasaulē.

Vai uzminēji? Tas ir Bils Geitss.

ASV uņēmējs, pasaulslavenās datoru tehnoloģiju korporācijas “Microsoft” dibinātājs un valdes priekšsēdētājs.  Šogad viņš atkal kļuvis par bagātāko cilvēku pasaulē. Patlaban 64 gadus vecā Bila Geitsa bagātība lēšama 110 miljardu ASV dolāru apmērā. Savu pirmo datorprogrammu 17 gadu vecumā viņš pārdeva par 4200 dolāriem.


Tu noteikti esi lasījis kādu viņas dzejoli.

Jā, tā ir Māra Zālīte.

Dzejniece, rakstniece, dramaturģe, kura sarakstījusi gan lugas, gan romānus, gan dzejoļu krājumus kā bērniem, tā pieaugušajiem. Viņa bijusi arī slavenās rokoperas “Lāčplēsis” libreta autore, kā arī piedalījusies citu slavenu uzvedumu tapšanā. Viņas meita Ilze Ķuzule–Skrastiņa ir Dailes teātra aktrise.


Viņam pieder rekordi!

Kā veicās ar šo? Iepazīsties – Useins Bolts.

Useins Bolts ir visu laiku veiksmīgākais vieglatlēts pasaules čempionātu vēsturē. Viņš ir sasniedzis pasaules rekordu 100 m un 200 m distancē, kā arī sprinta stafetē. Jamaikiešu izcelsmes sportists 2008. gada Pekinas olimpiskajās spēlēs kļuva par trīskārtēju čempionu, jo uzstādīja pasaules rekordu gan 100 m, gan 200 m sprintā, kā arī Jamaikas izlases sastāvā uzvarēja 4 x 100 m stafetē. Arī pēc četriem gadiem Londonā sportists šajās distancēs bija labākais.


Iedvesmu savām slavenajām grāmatām guva vilcienā no Mančestras uz Londonu.

Ja esi Harija Potera filmu fans, tad noteikti atpazīsti šo sievieti.

Džoanna Džo Roulinga, kas zināma arī kā Dž. K. Roulinga, ir britu rakstniece, kura sarakstījusi Harija Potera grāmatas. Viņa piecu gadu laikā kļuva par multimiljonāri tieši grāmatu negaidīto panākumu dēļ. Dažas grāmatas rakstniece sarakstījusi ar pseidonīmu Roberts Galbraits. Rakstniecei ir 54 gadi.


Ietekmīga politiķe kādā no Eiropas valstīm.

Angela Merkele ir Vācijas kanclere. Savu vārdu vēstures lapaspusēs politiķe ierakstījusi kā pirmā sieviete šajā atbildīgajā amatā kopš 2005. gada. Līdz šim to pildījuši tikai vīrieši. Lai gan Latvijā šāda amata nav, tas būtu pielīdzināms ministru prezidentam. Pie mums šis amats uzticēts Arturam Krišjānim Kariņam. Merkele savulaik ieguvusi doktora grādu fizikā, bet vēlāk iesaistījusies politikā.


Apaļās brillītes mūsdienās kļuvušas par stila ikonu, taču pats mūziķis tās bija spiests valkāt sliktās redzes dēļ.

Vai atpazini?

Džons Lenons bija viens no pasaulslavenās grupas “The Beatles” dalībniekiem. Pilnajā vārdā Džons Vinstons Ono Lenons. Kad grupa izjuka, viņš veiksmīgi turpināja darboties kā solo mākslinieks. Ar savām dziesmām viņš ļaudis aicināja uz mieru un saticību visā pasaulē. Lenona pārdotākais albums bija “Imagine”, un šo slaveno albuma tituldziesmu arī tu noteikti zini. Ja nezini, noklausies: https://www.youtube.com/watch?v=YkgkThdzX-8


Varbūt esi manījis viņu kādā televīzijas raidījumā vai diskusijā?

Un kā veicās ar šo?

Andrejs Ērglis ir viens no zināmākajiem starptautiski atzītiem latviešu kardiologiem jeb sirds ārstiem. Par ieguldījumu medicīnā 2003. gadā saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni. Viņš ir slavenā ķirurga Paula Stradiņa mazdēls. Vectēvs ilgstoši vadījis Rīgas 2. pilsētas slimnīcu, ko tagad sauc par Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu.

FOTO: WIKIPEDIA.ORG, BESTRIGA.COM