Izdzirdot vārdu “transformers”, tu noteikti iedomājies četru Holivudas filmu sēriju par citplanētiešiem robotiem, kas glābj pasauli no citiem robotiem. Taču ir citādi — transformeri radušies no bērnu rotaļlietu un multfilmu pasaules.

No rotaļlietām par multeni

Transformeru aizsākumi meklējami Japānā, kur jau 1972. gadā ražoja rotaļlietas ar nosaukumu “Microman”. Šajā rotaļlietu sērijā ietilpa nelieli cilvēkveidīgi robotiņi un mašīnas. Šos cilvēciņus varēja ievietot mašīnu sēdekļos un pārveidot par milzīgiem robotiem. Vēlāk, 80. gados, “Microman” ražoja rotaļlietas, kuras varēja pārveidot par pistolītēm, kasešu atskaņotājiem un mašīnītēm. Šīs rotaļlietas bija iedvesmas avots multenēm par transformeriem, kuras sāka rādīt no 1984. līdz 1987. gadam.
Šīs multenes sērijas ļoti līdzinās tev zināmajām transformeru filmām, kurās arī darbojās slavenie roboti Optimus Prims, Megatrons un Kamene.

Iekaro kinoteātrus

“Transformeru” multfilmu sērijas veidoja slavenā komiksu kompānija “Marvel”, kas reizē arī izdeva komiksus par transformeriem no 1984. līdz 1991. gadam. Pirms uzņēma slavenās Holivudas filmas par transformeriem, par šiem iespaidīgajiem robotiem tika radītas četras animācijas filmas. Pirmā tika uzņemta jau 1986. gadā, bet jaunākā radīta pavisam nesen — 2013. gadā. Interesanti, ka 80. gadu beigās “Transformeri” bija tik populāri, ka starp pirmās un otrās multenes pirmizrādēm bija vien 6 mēneši.

TEKSTS: ELZA APSE

FOTO: GETTYIMAGES.COM