Tehnoloģijas turpina attīstīties, un ik dienas ļaudis izdomā ko arvien jaunu un pārsteidzošu. Noskaidrosim jaunākos gudro prātu izgudrojumus!

Datorizēts draudziņš kosmiskajā stacijā

FOTO: airbus.com

Īpašais datorasistents radīts dzīvei kosmosa stacijā. Tā īpašā, apaļā forma pielāgota tieši lidojumiem bezsvara stāvoklī. Turpmākos trīs gadus inteliģentais asistents palīdzēs astronautiem ikdienā, turklāt kalpos arī par sarunu biedru, jo, kā jau tu nojaut, kosmosa stacijā nav pārāk daudz cilvēku, ar kuriem parunāt.  Kosmosa stacija ir zinātniskā laboratorija kosmosā. Tā riņķo ap Zemi apmēram 320 km attālumā. Tur ir ļoti maza gravitācija, tāpēc gluži tāpat kā cilvēki, arī dators lidināsies gaisā.

Robots komponists

Jā, robotiņš Šimons patiešām raksta mūziku, dziesmām vārdus un vēl dzied! Robotiņam ir četras rokas un galva, kas izskatās pēc bumbas. Viņš prot spēlēt marimbu un rokās noturēt vālītes. Patiesībā Šimons kā mūzikas robotiņš ir pazīstams jau kopš 2015. gada, taču nu viņa muzikālās dotības ir ievērojami uzlabojušās. Kādreiz tas neprata komponēt, bet nu, izmantojot mākslīgo intelektu, top aizraujoši skaņdarbi. Robotiņš var muzicēt kopā ar cilvēkiem un pat uzstāties koncertos!

Gudrie pamperi ziņo par “noplūdi”

Mūsdienās zīdaiņu audzināšana ir teju neiedomājama bez autiņbiksītēm jeb pamperiem. Visticamāk, arī tev tās vilka, kad biji maziņš. Lai gan mūsdienās jau ir pieejamas vienreizlietojamās  autiņbiksītes, kam svītriņa iekrāsojas, kad kļūst mitra, tomēr šāds rādītājs nav gana uzticams. Zinātnieki jau ir radījuši elektronisku risinājumu, ko izmanto daži zīmoli, tomēr tas ir ļoti dārgi, turklāt katru reizi “uztvērējs” ir jānotīra, lai lietotu atkal. Tāpēc tagad zinātnieki ir atklājuši jaunu pieeju, kā radīt modernās autiņbiksītes, lai tās tirgū būtu pieejamas par saprātīgu cenu. Turklāt būtu ērtas lietošanā.

Aplikācija, kas pieprasa tūlītēju atbildi vecākiem

Arī tavi vecāki droši vien ir prasījuši, kāpēc uzreiz neatbildi uz zvaniem vai sms. Tad viņiem jāgaida un jāuztraucas, vai nav noticis kas slikts. Tāpēc kāds tētis Anglijā radījis aplikāciju, kas nobloķē tavu telefonu, ja neatbildi vecākiem. Tā saucas “ReplyASAP”, kas tulkojumā nozīmē “atbildi, cik ātri vien iespējams”. Tā darbojas pēc principa – kamēr nebūsi atbildējis uz ziņu, telefons būs “iesaldēts” un ar to nevarēsi veikt nekādas darbības.

Jauna plastmasa no zivs ādas un zvīņām

Tieši pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, ir iespējams atklāt un izveidot arvien jaunus materiālus, kas būtu dabai draudzīgāki. 24 gadus vecā  angliete Lūsija Hjūdža izmantoja zivs ādu un zvīņas, lai radītu videi draudzīgu plastmasu. Nonākot vidē, tā sadalās apmēram sešu nedēļu laikā. Lūsija ir dizainere, kurai rūp vide un tas, cik daudzi produkti neatgriezeniski piesārņo to. Jaunā plastmasa būs piemērota īslaicīgiem iepakojumiem, kas drīz vien paredzēti izmešanai.

Medaļas no otrreiz pārstrādātiem materiāliem

Lai gan Tokijas olimpiskās spēles šovasar nenotiks un ir pārceltas uz nākamo gadu, tām gatavojoties, jau bija saražots 5000 medaļu uzvarētājiem. Tiesa gan – šīs medaļas bija daudz neparastākas, nekā ierasts, jo ražotas no otrreiz pārstrādātas elektronikas. Daudzās ierīcēs tiek izmantoti tādi metāli kā zelts un sudrabs. Tos parasti izmanto, lai noslēgtu savienojumus. Protams, ierīcēs tie ir nelielos daudzumos, bet bija nepieciešami 20 000 tālruņu, lai iegūtu kilogramu zelta.

FOTO: GETTYIMAGES.COM, COMMONS.WIKIMEDIA.ORG, AIRBUS.COM