Brokastis mēdz dēvēt par dienas svarīgāko ēdienreizi, tomēr ēšanas paradumi daudzviet pasaulē atšķiras. Noskaidrosim, ko uz brokastu šķīvja liek citās zemēs dzīvojošie!

Lielbritānija

Sātīgajās angļu brokastīs ietilpst cepts bekons, ceptas vai bez čaumalas vārītas olas, sautētas pupiņas tomātu mērcē, desiņas, maizes grauzdiņš ar zviestu, apcepts tomāts un sēnes.

Amerika

Lielas un biezas pankūkas, kas apziestas ar sviestu un pārlietas ar kļavu sīrupu vai bagātinātas ar ievārījumu. Uz tā paša šķīvja bieži blakus būs arī olas un cepts bekons vai cepti rīvēti kartupeļi. Citi izvēlas tikai brokastu pārslas. Vēl kāda neatņemama amerikāņu brokastu sastāvdaļa ir zemesriekstu sviests.

Spānija

Katalonijā tradicionāls ēdiens gan brokastīs, gan citās ēdienreizēs ir maize, kas ierīvēta ar tomātu masu. Katalāņi apcep baltmaizi un tad to ierīvē ar tomātu, dažreiz arī ar ķiploku. Uzber sāli un uzlej olīveļļu. Klāt dzer apelsīnu sulu vai kafiju ar pienu.

Itālija, Francija

Grauzdiņš ar ievārījumu, smalkmaizīte un kruasāns ar kapučino. Tradicionāli brokastīs neēd neko sāļu.

Āfrika

Galvenie produkti ir dažādas ēdamās saknes, īpaši jamss, kasavas saknes, graudaugi, kā arī pupiņas un plantāni – banānu dzimtas augi, ko dēvē arī par cepamajiem jeb miltu banāniem. Jorubi tauta Nigērijā brokastīs ēd sāļu kukurūzas miltu putru “ogi”, kā arī no maltām pupiņām vai rīsiem veidotas un eļļā ceptas, apaļas maizītes “akara” un “masa”. Ugandā populārs ēdiens ir “katago”, kura galvenā sastāvdaļa ir “matoke” banāni.