Ceturtā diena pagāja saldā un sportiskā gaisotnē. Ko mēs darījām? Lasi un uzzini!

Darba bites

Viesojoties atpūtas parkā “Laumas”, pavisam noteikti jāizmanto iespēja gida pavadībā iziet bišu taku. Uzzināsi daudz jauna par bites mūžu un to, kā senāk cilvēki tika pie medus. Izrādās, ka pirms bišu stropiem, bites pašas izvēlējās koku, kurā dzīvot. Vēlāk šo koku cilvēks atrada un iezīmēja, līdz ar to neviens cits medu no šī koka ņemt vairs nedrīkstēja. Bišu takā viens šāds koks ir saglabājies.

Drosmīgākajiem bija iespēja doties arī pie dzīvām bitēm un redzēt, kā dzimst jaunas bites. Neuztraucies, juniori pie bitēm devās īpašos tērpos.

Vēl junioriem bija iespēja izmēģināt dzeini (jā, līdzīgi, kā dzenis), ar kuru savlaik tika vākts medus. Tikt augstu kokos, kur bites mājoja, nebija viegls uzdevums, tāpēc talkā nāca izgudrojums kurš palīdzēja tikt līdz stropam.

Peldamies un sportojam

Vasarīgais laiks nometnes dalībniekus lutina, tāpēc neiztikt bez peldēm, taču dienas otrajā pusē skolotāja Laura vadīja sporta stundu. Juniori piedalījās stafetēs, pildīja dažādus spēka un stiepšanās vingrinājumus. Dažiem pēc tam pat sāpēja kājas😁

Sportu noslēdz īpaši interesanta spēle, kurā komandām ar kājām nācās noturēt ar ūdeni piepildītu bļodu. Galvenais uzdevums, turot bļodu, bija novilkt zeķes!

Pasakas, aktieri un maršmelovi

Angļu valodas stundā daļa nometnes dalībnieku iestudēja lugu par peļu ģimeni, kuru pie ugunskura demonstrēja draugiem un skolotājiem.

Katras nometnes neatņemama sastāvdaļa ir vakari pie ugunskura. Visiem kopīgi apsēsties ap ugunskuru, cept zefīriņus un vērot kā kvēlo ogles. Juniori cepa maršmelovus, radošākie pat izdomāja, ka tie vislabāk garšo ar mūsu draugu Danone jogurtiem😁

Dabas parka mežos, nometnes laikā, vari uzdurties arī kādai raganai. Mirkli pirms vakara sveces, nometnes galvenā ragana savā pulkā uzņēma jaunu biedreni😲

Kā jau minējām, ielūkojies, kādi izdevās jauno dizaineru T-krekli! 🤩

Ielūkojies arī Instagram @junioriem!

Sakām lielu PALDIES mūs draugiem – Danone par jogurtiem, Pūre par veselīgajām sulām, MILZU! par gardajām pārslām un Skrīveru saldumiem par dāvanām!

PALDIES par jauko uzņemšanu dabas parka “Laumas” kolektīvam!

TEKSTS: IEVA CEDERE

FOTO: IEVA CEDERE, LAURA LIEPIŅA