Mūsdienās pasaulē ir 196 neatkarīgas valstis. Pārbaudi savas ģeogrāfijas zināšanas un atpazīsti valstis pēc to kontūrām!

1. Vienīgā valsts pasaulē, kas aizņem visu kontinentu. To apskalo Indijas un Klusais okeāns, turklāt teritorijas lielāko daļu klāj tuksneši. Lielākās pilsētas atrodas piekrastē. Tai pieder arī Tasmānija. 10% no augu un dzīvnieku sugām, kas satopamas šai valstī, nav nekur citur.

***

2. Pēc platības otra lielākā valsts pasaulē. Pirmajā vietā ierindojas Krievija. Te ir vairāk ezeru, nekā jebkur citur, turklāt zeme ir bagāta ar sujkoku mežu masīviem. Ļaudis visbiežāk runā angļu un franču valodās, tāpēc tās pasludinātas arī par oficiālajām valsts valodām. Arktiskā arhipelāga salās mājo baltie lāči un polārlapsas.

***

3. Šīs Dienvidaustrumu Āzijas valsts teritoriju veido vairāk nekā 13 000 salu. Tajā valda tropu klimats un te mājo daudzi eksotiski dzīvnieki, tostarp organgutāni, degunradži, tīģeri un ziloņi. Galvaspilsēta ir Džakarta. Valstī dzīvo vairāk nekā 300 dažādas etniskas grupas; lielākā tauta ir javieši. Iedzīvotāji kopumā runā aptuveni 250 valodās, bet oficiālā ir tikai viena.

***

4. Šai Skandināvijas valstij ir gara krasta līnija – krastus izrobojuši fjordi – gari, šauri līči ar stāviem, klinšainiem krastiem. Valsts nosaukums tulkojumā nozīmē – ceļš uz ziemeļiem. Te dzimuši tādi slaveni rakstnieki kā Henriks Ibsens un Knuts Hamsuns. Nereti skolās līdzās angļu valodai bērni apgūst arī tādas svešvalodas kā vācu un franču valodu.

5. Šī valsts atrodas uz Eiropā lielākās salas. Tā ir salu valsts. Ar Eirotuneli (vairāk nekā 50 km garu dzelzceļa tuneli zem Lamanša jūras šauruma) šī valsts ir savienota ar Franciju. Tuneļa zemākais punkts ir 75m zem jūras līmeņa. 2020. gada 21. janvārī valsts izstājās no Eiropas Savienības.

***

6. Teritorija ir līdzīga zābakam, kas sper salu Vidusjūrā. Valstij pieder divas lielas salas – Sicīlija un Sardīnija, kā arī vairākas mazas saliņas. Ļoti kalnaina zeme; te atrodas arī četri aktīvi vulkāni, no kuriem populārākie – Vezuvs un Etna.

7. Valsts Rietumāfrikā, turklāt tā ir vismazākā valsts visā Āfrikas kontinentālajā daļā. Vienīgā valsts, ar kuru tai ir sauszemes robeža, ir Senegāla. Te lielos apjomos aug zemesrieksti, tāpēc tie kļuvuši par nozīmīgu ienākumu avotu daudziem vietējiem iedzīvotājiem. Interesantā kontūra veidojas, jo pa vidu tek upe, kas nosaukta tādā pašā vārdā kā valsts.

Pareizās atbildes:

1. Austrālija, 2. Kanāda, 3. Indonēzija, 4. Norvēģija, 5. Lielbritānija, 6. Itālija, 7. Gambija

FOTO: GETTYIMAGES.COM