Kā tev šķiet, kas ir sporta karalis visā pasaulē?

Atskan svilpe, publika sastingst, bet sportisti sāk cīņu par labākā, ātrākā un veiklākā titulu. Katru dienu visā pasaulē notiek simtiem sacensību dažādos sporta veidos. Turklāt katram sporta veidam ir savi līdzjutēji, kuri seko līdzi sportistu panākumiem. Tomēr ir vairāki sporta veidi, kurus cilvēki ir iecienījuši daudz vairāk nekā citus. Noteikt to, kurš ir vispopulārākais sporta veids, nav nemaz tik vienkārši, jo ir jāņem vērā vairāki kritēriji, piemēram, līdzjutēju skaits, sporta veida pārstāvju skaits attiecībā pret visiem iedzīvotājiem u.c. Tāpēc nereti gadās, ka dažādos pētījumos rezultāti var nedaudz atšķirties.

Futbols, krikets, florbols un teniss
Visjaunākie pētījumi liecina, ka vispopulārākais sporta veids pasaulē ir futbols. Tūkstošiem cilvēku katru dienu seko līdzi šai spēlei gan savos televizora ekrānos, gan lielajās futbola arēnās. Turklāt tiek uzskatīts, ka tieši futbola fani ir vieni no kaislīgākajiem sporta līdzjutējiem.
Otro vietu starp visiem pasaules sporta veidiem ieņem krikets. Šis sporta veids Latvijā nav populārs, tāpēc par to dzirdam reti. Krikets ir komandu
spēle, kura, skatoties no malas, nedaudz atgādina beisbolu. Arī šajā sporta veidā ar koka vāli ir jāatsit bumbiņa. Tomēr jāatzīst, ka beisbola un kriketa noteikumi ir atšķirīgi. Savukārt trešo vietu populārāko sporta veidu vidū dala florbols un teniss. Divi ļoti atšķirīgi sporta veidi, tomēr pētnieku domas
dalās par to, kurš ir populārāks un ieņem 3. vietu.

Latvijas tops
Arī Latvijā pirms pāris gadiem tika veikts pētījums, kurā tika noskaidroti populārākie sporta veidi. Tā rezultāti atšķiras. Izrādās, uz Latvijas populārāko sporta veidu goda pjedestāla augstākā pakāpiena stāv vieglatlētika un skriešana. Otro vietu ieņem futbols, bet trešajā vietā atrodas pludmales volejbols. Savukārt basketbols ieņem tikai ceturto vietu un riteņbraukšana piekto. Hokejs šī topa piecniekā nav iekļuvis, toties šo sporta veidu Latvijā visvairāk skatās.

TEKSTS: REDAKCIJAS ARHĪVS
FOTO: GETTYIMAGES.COM