Izrādās – var gan! Un to izdevies iemūžināt kādai no mūsu lasītājai. Skaties attēlu un uzzini, kāpēc varavīksne apgāzusies 🙂

Ikdienā esam pieraduši redzēt varavīksni, kuras gali vērsti uz leju. Tomēr “Ilustrētā Junioriem” lasītāja Nikola reiz atsūtīja fotogrāfiju, kurā ir iemūžināta ļoti reta un interesanta dabas parādība, kas tiek dēvēta par apgriezto varavīksni jeb uguns varavīksni. Šāda varavīksne ir tikai daļa no cita veida dabas parādības, kas tiek dēvēta par halo – varavīksnes apli, kas veidojas apkārt Saulei.
Eiropas ziemeļu daļā, arī Latvijā, šāda varavīksne novērojama ļoti reti. Turklāt, lai apgriezta varavīksne rastos, ir nepieciešama vairāku apstākļu sakritība. Pats būtiskākais no tiem – Saulei vai Mēnesim ir jāatrodas ļoti augstu virs horizonta. Tas nozīmē, ka Saulei ar Zemes virsmu vietā, kur stāv cilvēks, ir jāveido vismaz 58 grādu leņķis. Turklāt, lai novērotu apgriezto varavīksni, Saules vai Mēness gaismai ir jāplūst cauri spalvu mākoņiem. Šie mākoņi debesīs patiesi izskatās līdzīgi plānām spalvām un ir veidoti no plakaniem, sešstūrainiem kristāliņiem, kas novietojušies guļus stāvoklī. Plūstot cauri šādiem mākoņiem, Saules vai Mēness gaismas stars tiek lauzts 90 grādu leņķī un iekrāsojas visās varavīksnes krāsās. Tieši tad mēs ieraugām ačgārno varavīksni!

Apskati Nikolas fotogrāfiju!

TEKSTS, FOTO: REDAKCIJAS ARHĪVS