Delfīni ir peldoši zīdītāji, kas labprāt draudzējas ar cilvēkiem. Tiem ir 40 sugas, dzīves ilgums līdz pat 50 gadiem un īpaša spēja nirt pat vairāk nekā 90 metru dziļumā. Uzzini aizraujošus faktus par delfīniem!

Delfīns ir ļoti sociāls dzīvnieks. Tas nozīmē, ka viņam nepieciešams kontaktēties ar citiem. Tāpēc delfīni dzīvo baros — parasti tajos ir līdz pat 20 delfīniem, taču atsevišķos gadījumos skaits var pārsniegt pat 100. Delfīns labprāt draudzējas ar cilvēkiem — spēlējas, mācās trikus, rotaļājas vai arī vienkārši ļauj sevi paglaudīt. Taču pirmajā tikšanās reizē ne visi delfīni svešinieku laidīs sev klāt. Viņi vispirms pavēros, lai iepazītu.

Delfīnam nav žaunu, tāpēc tam elpošanai nepieciešams gaiss. Taču bez elpošanas delfīns spēj iztikt līdz pat 7 minūtēm. Tas nepieciešams dodoties barības meklējumos okeānu dzīlēs. Nereti delfīns nirst vairāku desmitu metru dziļumā, reizēm pat meklējot maltīti, kas paslēpusies 90 metru okeāna dzīlēs.

Pasaulē sastopamas aptuveni 40 delfīnu sugu. Mazākās no tām ir vien nepilnu metru garas, bet lielāko pārstāvji stiepjas pat teju 9 metru garumā. Lielākā daļa sugu mitinās seklākās tropisko okeānu daļās, taču dažu sugu pārstāvji par savu mājvietu izvēlas arī upes.

Lai gan filmās un vietās, kur delfīni var satikt cilvēku, šķiet, ka tas ir visai nesteidzīgs peldētājs, patiesībā delfīns var peldēt pat ar ātrumu 45 kilometri stundā. Tas ir teju tikpat, cik ir atļautais braukšanas ātrums automašīnām apdzīvotās vietās. Turklāt delfīns ir arī varens lēcējs un spēj uzlēkt 5 metru augstumā.

Delfīnu mazulis ir tikai 10—12 kilogramus smags un vidēji 90 centimetru garš. Turklāt ļoti labi saprotas ar mammu —  kopā ar mammu atsevišķu delfīna sugu mazuļi dzīvo pat līdz 7—8 gadu vecumam.

Tāpat kā vecāki devuši vārdu tev, arī delfīnu bara biedri parūpējušies par vārda piešķiršanu cits citam. Zinātnieki izpētījuši, ka delfīni raida īpašus svilpienus un skaņu savirknējumus, uz kuriem atsaucas tikai konkrētais delfīns — gluži kā tu, izdzirdot savu vārdu.

Delfīns guļ tikai pa pusei 🙂 Delfīnam aizmieg tikai viena smadzeņu puslode — kamēr tā atpūšas, otra gādā par drošību, ļauj peldēt un pamana visu apkārt notiekošo. Tas tādēļ, lai delfīns laikus pamanītu uzglūnošās briesmas un ūdens dzelmē mītošos plēsējus.

Skaties jautrus un mīlīgus delfīnu trikus!