Bieži vien gadās, ka sportojot svars aug, nevis kļūst mazāks. Kādēļ tā? Treniņos tu “sadedzini” taukus un audzē muskuļus. Tie tavā ķermenī aizņem mazāk vietas nekā taukaudi, kas sver tikpat daudz. Tas nozīmē, ka vari kļūt slaidāks, taču skaitlis uz svariem paliks nemainīgs.

Sportisti sver vairāk


Ja blakus noliktu kilogramu tauku un kilogramu muskuļu, skats būtu visai iespaidīgs, jo abi nebūt nebūtu līdzīga izmēra. Kilograms tauku aizņemtu daudz vairāk vietas. Taču, ja uz svariem liktu vienāda izmēra taukus un muskuļus – muskuļi noteikti svērtu vairāk. Tas tādēļ, ka muskuļu audi ir daudz blīvāki – to sīkākās daļiņas saspiedušās ciešāk kopā un aizņem mazāk vietas nekā taukaudi. Gluži tāpat ir arī ar cilvēka ķermeni.

Ja nostādīsi blakus 90 kilogramu smagu vīrieti, kas maz kustas un neveselīgi ēd, un tikpat smagu vīrieti, kas ik dienas pareizi sporto, izskats ievērojami atšķirsies. Sportists būs slaidāks, muskuļotāks un izskatīsies daudz veselīgāk nekā slinkotājs. Viņa ķermenī ir vairāk muskuļu, taču tie aizņem mazāk vietas nekā taukaudi, tādēļ sportiskais vīrietis noteikti izskatīsies slaidāks. Nereti sportisti pat ir smagāki par apaļīgiem tāda paša auguma cilvēkiem, taču – ir veselīgāki un izskatās labāk.


Arī tauki vajadzīgi


Tagad, kad zini, ka muskuļi ir smagāki, zini arī to, ka nevajag drudžaini sekot līdzi skaitlim uz svariem. Daudz svarīgāk ir domāt, kā savu ķermeni attīstīt un padarīt spēcīgāku. Tas vislabāk izdarāms, cītīgi trenējoties un veselīgi ēdot. Taču arī no taukaudiem nevajag bīties, jo tie mūsu ķermenim ir nepieciešami. Tie ir kā spilvens iekšējiem orgāniem un mazina ārēju triecienu, piemēram, sitienu spēku. Tāpat taukaudi palīdz ķermenim saglabāt siltumu aukstā laikā, un ķermenis atdziest lēnāk. Taukus ķermenis prot izmantot arī vielmaiņas procesā. Tāpēc neuztraucies, ja tavu ķermeni sedz nedaudz tauku – arī tie ir nepieciešami, lai tu spētu dzīvot pilnvērtīgi.