Pasaulē ir pieejami dažnedažādi fluffy slime veidi: caurspīdīgi, vienkrāsaini, raibi, tumsā spīdoši utt. Turklāt lielāko daļu no tiem ir iespējams pagatavot no mājās atrodamām sadzīves lietām.

Iedomājies, ka tu rotaļājies ar draugiem. Tev ir aizsietas acis, un kāds rokās ieliek kaut ko viegli plūstošu, staipīgu un nedaudz glumu. Tu to vari itin viegli mīcīt pa rokām, un tas nesaplīst. Tas ir mīkstāks par plastilīnu, bet cietāks par želeju. Kad tev tiek atraisīts acu apsējs, tu redzi, ka tev rokās ir nenosakāmas formas viela. Tas ir tā dēvētais “fluffy slime” jeb mīkstās gļotas, tulkojot no angļu valodas, vai arī staipīgie puņķi, kā daži tās dēvē Latvijā. Šī viegli plūstošā un plastiskā masa ir populāra gan bērnu, gan pieaugušo vidū. Bērni ar to labprāt rotaļājas un izgudro jaunus veidus, kā “fluffy slime” padarīt vēl interesantāku. Savukārt pieaugušie to izmanto kā brīvā laika kavēkli un stresa mazinātāju.

Tev vajadzēs:

  • PVA līmi;
  • ēdiena krāsvielu;
  • šķidro veļas mazgāšanas līdzekli;
  • bļodu vai kādu citu tauku;
  • karoti.

Pagatavošana:

Ielej bļodā vai kādā citā traukā PVA līmi. Konkrēts nepieciešamais līmes daudzums nav noteikts. Tas ir atkarīgs no tā, cik daudz “gļotu” tu vēlies pagatavot.

Pievieno līmei dažus pilienus pārtikas krāsvielas un kārtīgi samaisi, lai visa līme būtu vienmērīgā krāsā.


Pakāpeniski lej klāt šķidro veļas mazgāšanas līdzekli un rūpīgi samaisi masu. Esi uzmanīgs, jo pārāk daudz šķidrā veļas mazgāšanas līdzekļa padarīs masu cietu. Tāpēc ieteicams mazgāšanas līdzekli pievienot pa nelielām “porcijām”.


Brīdī, kad līmes un mazgāšanas līdzekļa masa kļūst cietāka, droši ņem to rokās un kārtīgi samīci.


Gatavs! Pavisam neilgā laikā tu esi izveidojis fluffy, ar kuru vari rotaļāties pats un iepriecināt draugus.

TEKSTS: ANNA BĒRZIŅA

FOTO: GETTYIMAGES.COM