Tu noteikti esi pamanījis, ka veikala plauktos atrodami visdažādākie jogurti – ar zemenēm, persikiem, avenēm, mellenēm un citām piedevām. Taču patiesībā tīrs jogurts ir baltā krāsā un ar skābenu garšu.

Jogurts kazas kuņģī
Jogurts, tāpat kā biezpiens, kefīrs, siers vai paniņas, ir cilvēka radīts pārtikas produkts, kura pamatā ir piens. Šis gardums daudzviet pasaulē tiek gatavots jau gadu tūkstošiem. Dažos avotos atrodamā informācija liecina, ka mūsu priekšteči to ēduši jau pirms mūsu ēras. Pagatavošana gan bijusi pavisam neparasta. Nokautas kazas kuņģi piepildīja ar pienu, novietoja to saulē un gaidīja, kad tas sarūgs. Uh, cik ķēpīgi! Mūsdienās viss, protams, notiek daudz vienkāršāk.

Jogurtu var ne tikai ēst, bet izmantot arī sejas maskām.

Gardās baktērijas
Jogurta gatavošana sākas ar piena karsēšanu. Lai iznīcinātu visas sliktās baktērijas, kas pienā varētu būt, to uzkarsē līdz 90 grādiem un karsē apmēram 5 minūtes. Tad tas ir gatavs raudzēšanai. Laiks pievienot labās baktērijas! Lai tās varētu labi augt, piens jātur apmēram 40 grādu temperatūrā. Pēc 5 līdz 12 stundām gardais jogurts ir gatavs. Atliek tikai atdzesēt. Taču arī tas nenotiek ātri. Lai saglabātu jogurta īpašo krēmīgumu un biezumu, dzesēšana var ilgt no 12 līdz pat 48 stundām.

Jogurtā esošās baktērijas paaugstina imunitāti un uzlabo vēdera darbību.

Ar cukuru un augļiem
Vairums veikalā nopērkamo jogurtu ir uzlaboti. Tiem pievienoti dažādi augļi, ogas, ļoti daudz cukura un citas ne tik veselīgas piedevas. Tāpēc jogurts garšo kā deserts. Iespaidīgais cukura daudzums nemaz nav jūtams, jo jogurts vienlaikus ir arī skābens. Veselīgāk būs, ja nopirksi bezpiedevu jogurtu un pats pievienosi tam augļus vai ievārījumu.