Meiteņu bildes ar tūtiņā savilktām lūpām jeb tā sauktajiem “Duckface” selfijiem ir teju pārņēmušas sociālos tīklus. Noskaidro, kā sākās šis fenomens!

Cenšas izskatīties smuki sociālajos tīklos tu droši vien esi pamanījis ne vienu vien bildi, kurā kāds ir savilcis lūpas tūtiņā gluži kā pīles knābi. Izskatās smieklīgi un amizanti, taču, tici vai ne, ar “pīļu lūpiņām” kāds centies izskatīties pievilcīgāks saviem sekotājiem. Lūpas savelkot kopā, vaigi tiek ievilkti, tas nozīmē, ka meiteņu sejas izskatās vizuāli tievākas un sejā vairāk izceļas acis. Savukārt, savelkot lūpas tūtiņā, tās izskatās biezākas.
Tomēr, lai arī cik mīlīgi vai jocīgi būtu “duckface” pašīši, 2015. gadā kāda ASV iepazīšanās mājaslapa veica pētījumu ar cilvēkiem, kas regulāri sociālajos tīklos publicē savas bildes ar tūtiņā savilktām lūpām, un tajā atklājās, ka tie nav apveltīti ar pārāk augstu intelektu. Turklāt vēlme publicēt pašbildes ar nedabisku sejas izteiksmi ir saistīta ar emocionāliem traucējumiem.

Sākās ar bučiņu
“Pīļu seju” pašbilžu bums sākās ar pavisam vienkāršu selfiju, kurā meitenes atveidoja grimasi ar “buču lūpiņām” — lūpas bija savilktas, it kā tās dotu buču. Turklāt līdzīgas grimases fotogrāfijās veidoja arī slavenas aktrises un dziedātājas. Piemēram, aktrise Merilina Monro bildēs mēdza savilkt lūpas tā, it kā dotu buču fotokamerai.

TEKSTS: ELZA APSE