Tehnoloģijas ir tā attīstījušās, ka neesi tīklam piesaistīts ar vadu, jo vari lietot bezvadu internetu. Kāds “brīnums” ļauj bezvadu internetam nonākt telefonā un datorā?

Raida bez vadiem

Lai darbotos Wi–Fi, ir nepieciešams interneta pieslēgums. To nodrošina ar parasto vai optisko vadu. Wi–Fi gadījumā izmanto optiskos pieslēgumus,
kuri sasniedz ātrumu līdz pat 1 Gbit, kas ir viens no ātrākajiem interneta pieslēgumiem Eiropā. Tālāk pieslēgumam pievieno Wi–Fi raidītāju, kurš pārraida signālu bez vadiem. Internets iet pa gaisu, un tā signāls nonāk Wi Fi uztveršanas ierīcē viedtālrunī vai datorā.

Tālu uztverams

Wi–Fi signāls ļoti labos apstākļos var raidīt līdz pat 300 m attālumā, tomēr visbiežāk tas raida 50–100 m rādiusā. Tādēļ Wi–Fi raidītājus izvieto telpās un tādās vietās, kur pārklājumam būtu mazāk šķēršļu, kas kavētu signālu. Wi–Fi darbības kvalitāte un ātrums atkarīgs arī no pieslēgto lietotāju skaita. Vienam Wi–Fi raidītājam maksimāli var pieslēgties 250 lietotāju.

Kas traucē Wi–Fi

Wi–Fi raidīšanai var traucēt, piemēram, koku lapas. Tomēr būtiski signāla traucējumi tā darbībā ikdienā netiek novēroti. Brīžos, kad tīklam vienlaikus pieslēgušies vairāki lietotāji, signāla darbība kļūst lēnāka. Piemēram, kad pasākuma laikā vienlaikus tīklam pieslēdzas liels skaits unikālo lietotāju, Wi–Fi pārklājuma nodrošinātāji izvieto papildu rūteri.

Parole ir svarīga

Kad veikalā iegādājies Wi–Fi rūteri, tīklam ieteicams uzlikt paroli, lai tava Wi–Fi rūtera signālu nevarētu izmantot ikviens, noslogojot to ar nelegālu failu lejupielādi vai citām interneta aktivitātēm.