Vai zināji, ka gandrīz 40% dvīņu pāru bērnībā izgudro savu valodu, kurā spēj sazināties tikai viņi? Lasi un uzzini citus interesantus faktiņus par dvīņiem!

Ļoti tuvi viens otram

Zinātnieki stāsta, ka dvīņi viens otram pirmo reizi pieskaras tad, kad abi mammas vēderā ir tikai 14 nedēļas veci. Ciešajai saiknei vēlāk dzīvē ir gan pozitīvā, gan negatīvā puse. Ir jauki, ka tev ir brālis vai māsa, kas saprot no pusvārda, bet, ja dvīņi tik ļoti cieši saistīti, viņiem ir grūti ilgāku laiku būt atšķirtiem. Dvīņi to pārdzīvo, un, ja vienam kaut kas sāp, dažkārt sāpes jūt arī otrs.

Kopā gan mammas vēderā, gan “īstajā dzīvē”

Kas ir Siāmas dvīņi?

Tas notiek reti, bet gadās, ka abi embriji ir saistīti ne tikai ar vien placentu, bet nonāk vienā augļūdens apvalkā, kas parasti aptver katru bērniņu atsevišķi. Tad abi dvīnīši jau mammas vēderā atrodas tik cieši kopā, ka tiem var būt kopīgas ķermeņa daļas vai pat orgāni. Tādus dvīņus dēvē par Siāmas dvīņiem. Nelāgi, bet labā ziņa, ka mūsdienās Siāmas dvīņus var atdalīt operācijā.

Dvīņu ciemats Ukrainā

Āfrikas valsts Nigērija ir tā vieta pasaulē, kur dzimst visvairāk identisko dvīņu. Vismazāk dvīņu dzimst Ķīnā, bet, piemēram, Ukrainas ciematā Veļikaja Kopaņa no 3000 iedzīvotājiem 55 ir savs dvīņu pāris.

Identiskie jeb vienolas dvīņi

Bērniņš rodas, kad olšūna tiek apaugļota ar spermatozoīdu . Ja olšūna sadalās divās daļās — dvīņi ir pieteikušies. Ja mammas vēderā tie turpina augt no vienas placentas, rodas identiskie dvīņi — parasti viena dzimuma, ar vienādiem gēniem, līdzīgi un pat ar vienu asinsgrupu. Tie sava dvīņu brāļa vai māsas vietā var aiziet pie zobārsta un ārsts pat nepamanīs, ka ir izjokots!

Dziedošās dvīnes, māsas Ana (no kreisās) un Katrīne, ir tik līdzīgas, ka reizēm tās nespēj viena otru atšķirt fotogrāfijās

Divolu dvīņi

Parasti mēnesī sievietes organismā izveidojas tikai viena olšūna, tomēr gadās, ka nobriest divas. Ja katra olšūna sastop vīrišķo dzimumšūnu spermatozoīdu, veidojas dvīņi, kuri katrs aug no savas placentas . Tad var piedzimt gan puisītis un meitenīte, gan divi puisīši vai divas meitenītes, tomēr pēc izskata tie būs atšķirīgi.

Foto: gettyimages.com, redakcijas arhīvs