Ārvalstīs ir viesnīcas, kurās nav 13. numuriņa, lidmašīnās 13. vietas, bet mājās — 13. dzīvokļa. Dažās ārvalstu augstceltnēs pat tiekot izlaists 13.stāvs. Lasi un uzzini, kāpēc cilvēki izvairās no šī skaitļa!

Trīspadsmitais viesis

Ar skaitli 13 saistās vairākas teorijas, sarakstītas neskaitāmas grāmatas un veikti pētījumi, lai atrastu iemeslus, kāpēc tas tiek uzskatīts par nelaimīgu. Izrādās, tā nelabvēlīgo ietekmi saista ar skaitļa 12 simboliku, jo to uzskata par pilnības skaitli. Tu taču zini, ka ir 12 stundas pulkstenī, 12 mēneši gadā utt.
Tā kā skaitlis 13 seko pēc 12, tad tas it kā izjauc pilnību. Ar skaitli 13 saistās kāds interesants skandināvu mīts. Reiz notikusi 12 dievu sanāksme. Uz tikšanos ieradies arī negaidītais 13. viesis. Tas bijis ļaunais dievs Lokijs, kas pierunājis aklo tumsas dievu Hēdu nogalināt dievu Baldru Skaisto, kurš bija atbildīgs par laimi. Pēc laimes dieva nāves pasauli pārņēmušas sēras.

Bailes no skaitļa 13 dēvē par triskaidekafobiju

Kā domāsi, tā būs

Īpaši par skaitli 13 piedomājam, kad šāds datums iekrīt piektdienā. Tomēr, tāpat kā ar daudzām citām lietām, katra paša izvēle ir ticēt vai neticēt tam, ka šis skaitlis nes nelaimi. Tieši tā, kā šo skaitli vai datumu piektdien uztversim, tāds tas arī katram izvērtīsies.