Omārs, lielais kaķis un mājas strazds – slavenības mīluļu izvēlē ir radoši! Lasi un uzzini, kādus spalvainos draugus labprāt izvēlējās Dalī, Pikaso un franču karaliskā ģimene!

Latvijā un Eiropā populārākais mājdzīvnieks joprojām ir kaķis, otrajā vietā atstājot suņus. Tomēr mūsdienās mājdzīvnieki arvien biežāk kļūst par modes lietu, īpaši eksotiskus mājas mīluļus iecienījušas slavenības Noskaidrosim, cik neparastus dzīvniekus izvēlējās pazīstamas personības agrākajos laikos!

Omārs, vārdā Tibalds
Franču dzejnieks Žerārs de Nervals, kurš dzīvoja 19. gs. pirmajā pusē, izvēlējās pat mūsdienām netipisku mājdzīvnieku — omāru. Viņš savu jūras vēzi nosauca par Tibaldu. Ir nostāsti, ka kādā dienā viņš omāru izvedis pastaigā, piesietu zilā zīda saitītē. Savu izvēli dzejnieks izskaidrojis, gluži vienkārši jautājot: ar ko gan omārs ir dīvaināks mājdzīvnieks par kaķi, suni, gazeli vai lauvu?

Rikšotājs Bucefals

Grieķu valdnieka Aleksandra Lielā uzticamais pavadonis zirgs Bucefals ir slavenākais senās pasaules rikšotājs. Zirga audzētājs Bucefalu sākotnēji gribēja pārdot Aleksandra tēvam valdniekam Filipam II. Tomēr izrādījās, ka zirgs ir pārāk mežonīgs, lai kāds tam kāptu mugurā. Tolaik tikai 12 gadus vecais Aleksandrs nolēma nomierināt satraukto zirgu, un visiem pa pārsteigumu pusaudzi izdevās uzkāpt tam seglos. Tēvs ļāva Aleksandram zirgu paturēt. Abi kļuva par nešķiramu komandu neskaitāmās kaujās.

“Pārkrāsotais” kaķis

Ne vien mākslinieka Salvadora Dalī mākslas darbi bija šokējoši, tāds bija arī viņa mājdzīvnieks. Par savu mīluli Dalī izvēlējās kaķu dzimtas pārstāvi ocelotu. Viņš to nosauca par Babū un veda pastaigās. Reiz mākslinieks Babū aizveda uz smalku restorānu. Ocelota klātbūtne izraisīja satraukumu, un restorāna viešņas sāka protestēt, ka restorānā tiek ielaisti savvaļas dzīvnieki. Bet Dalī atbildēja, ka patiesībā Babū ir pavisam parasts kaķis, kurš ir pārkrāsots.

Rupjais papagailis

ASV septītā prezidenta Endrū Džeksona mīlulis bija pelēkais papagailis, vārdā Pollija. Endrū Džeksons dzīves laikā bija gana skarbs vīrs, viņš bija piedalījies daudzās kaujās un reiz pat aizstāvējies no slepkavas uzbrukuma ar spieķi. Prezidents mira 78 gadu vecumā, un uz viņa bērēm ieradās ļoti daudzi. Zālē, kur atradās zārks ar mirušo prezidentu, ienesa arī prezidenta mīluli. Tieši pirms sprediķa papagailis sācis skaļi lamāties, pamatīgi pārsteidzot visus klātesošos.

Karaļģimenes kaķi

Teju visām Eiropas karaliskajām ģimenēm piederējuši suņi. Tomēr Francijas karalis Luijs XV bija zināms kā kaķu cilvēks. Viņa mazdēls, nākamais karalis Luijs XVI gan kaķus nevarēja ciest. Tiesa, sievai Marijai Antuanetei kaķus turēt viņš neliedza. Marijai Antuanetei esot piederējuši seši Turcijas Angoras kaķi. Tie bija baltā krāsā, un visi karaļnama pārstāvji kaķus cienīja, tie varēja brīvi skraidīt pa pili un pat kāpt uz galdiem, kad norisinājās politiskās tikšanās.

Pikaso iedvesma – suns

Arī kubisma gleznotājs Pablo Pikaso ļoti mīlēja dzīvniekus. Viņam mājās bija kaza Esmeralda un bokseru šķirnes suns Jans. Tomēr mākslinieka lielākā iedvesma un tuvākais mīlulis bija taksis Lamps. Suns
villā nodzīvoja 6 gadus. Kaut arī māksliniekam dzīves laikā bija vairāki suņi, Lamps bija vienīgais, kuru Pikaso ņēma klēpī. Lampam bija atļauts skriet pa visu māju. Mākslinieks parasti gleznoja vienatnē, taču taksis Pikaso studijā varēja atrasties.

Mocarta mājas strazds

Vienam no pasaules ģeniālākajiem komponistiem Volfgangam Amadejam Mocartam 3 gadus esot piederējis mājas strazds. Viņu piesaistīja muzikāli dzīvnieki. Kādu dienu viņš zooveikalā iegādājās šo putnu un
nodēvēja to par “mazo muļķīti”. Mocarts apbrīnoja
strazda spēju atdarināt dažādas melodijas. Tiek apgalvots, ka, klausoties putna dziedāšanā, viņš radis iedvesmu jaunu skaņdarbu sacerēšanai.


FOTO: REDAKCIJAS ARHĪVS