Par teritorijas ziņā lielāko iekštelpu ūdensparku var dēvēt “Tropiskās salas”, kas atrodas netālu no Berlīnes Vācijā. Tas atrodas iespaidīga izmēra angārā un ir 6,6 hektārus liels.

Ūdens prieki arī ziemā

“Tropiskās salas” ir tropisko zemju atveidojums ar džungļiem, smilšu pludmali, kā arī diviem iespaidīgiem baseiniem un vairākiem slīdkalniņiem. Tikai nedaudz mazāks “Pasaules ūdensparks” ierīkots milzīgā iepirkšanās centrā Edmontonā Kanādā aptuveni 6 hektāros. Viena no iespaidīgākajām parka atrakcijām ir viļņu baseins.

Ūdensparku galvaspilsēta

ASV, kas ir īpaši slavenas ar izklaides parkiem, ir vairāk nekā 1200 ūdens atrakciju parku. Par pasaules ūdens atpūtas parku galvaspilsētu bieži dēvē pilsētu Viskonsinas Dells. Tajā dzīvo tikai 5500 cilvēku, bet viesnīcās un kempingos var apmesties vairāk nekā 10 000 viesu. Kopumā nelielajā pilsētā ir vairāk nekā 20 āra un iekštelpu ūdens atrakciju parku. Parks, kas nosaukts par Noasa šķirstu, tiek dēvēts par lielāko āra ūdens atrakciju parku ASV un pasaulē – tas aizņem vairāk nekā 28 hektārus. Kopējais ūdens slīdkalniņu garums ir 4,8 kilometri.

Baseini viļņojas

Ginesa rekordu grāmatā iekļautais pasaulē lielākais viļņu baseins atrodas Siāmas parkā Taizemē. Savukārt augstākie baseinā radītie mākslīgie viļņi ir Siāmas parkā, kas atrodas Kanāriju salās. Viļņi tur sasniedz vairāk nekā 3 metru augstumu. Baseinā treneru uzraudzībā var mācīties sērfot.